Partnerzy serwisu:

Newag naprawi poważnie uszkodzonego w wypadku Impulsa

Michał Szymajda 05.01.2023 8,5k

Newag naprawi poważnie uszkodzonego w wypadku Impulsa
Fot. RK
Nowosądecki Newag zajmie się odbudową trójczłonowego Impulsa EN63B o numerze 108. Pojazd brał udział w wypadku, w którym zginęła jedna z pasażerek. Jest poważnie uszkodzony.
Z końcem roku Polregio poinformowało o zleceniu Newagowi z wolnej ręki wykonania kompleksowej naprawy awaryjnej elektrycznego zespołu trakcyjnego EN63B-108. To trójczłonowy zespół trakcyjny, poważnie uszkodzony w wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym. Doszło do niego 14 stycznia 2022 roku na linii 71 w miejscowości Widełka. Pod pociąg Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, jadący w kierunku Kolbuszowej, wjechał pojazd dostawczy z substancją, która zapaliła się po zderzeniu. Zginął kierowca oraz młoda pasażerka pociągu, ranny został pracownik Polregio.

Przez rok pojazd był obiektem analiz ubezpieczycieli oraz prawników. Newag już po kilku miesiącach wiedział, co jest potrzebne do przywrócenia pojazdu na tory. Ostatecznie w zakres naprawy wchodzi produkcja nowego członu A oraz produkcja nowego wózka napędowego.

– Z uwagi na rozległe uszkodzenia oraz potrzebę produkcji nowego członu A, produkcję nowego wózka napędowego oraz naprawę członów B i C, naprawa musi zostać zrealizowana u producenta/gwaranta pojazdu w siedzibie Newagu w Nowym Sączu – wyjaśniło przyczyny zlecenia naprawy pojazdu bez przetargu Polregio. Został on dostarczony operatowi w końcu 2020 roku, w momencie kolizji był więc niemal nowy.

Obecnie Newag produkuje kolejne Impulsy dla Podkarpacia. O szczegółach tego zamówienia piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony