Partnerzy serwisu:

Newag dostarczył dwa spalinowe zespoły trakcyjne 222Ma na Podkarpacie

Michał Szymajda 08.10.2020 243

Newag dostarczył dwa spalinowe zespoły trakcyjne 222Ma na Podkarpacie
SA140 dla Podkarpacia z poprzedniej dostawyFot. Newag
Nowosądecki Newag zakończył produkcję i przekazał do eksploatacji dwa spalinowe zespoły trakcyjne 222Ma (SA140). Podkarpacie kupiło je z myślą o Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.
– Potwierdzamy, że dwa zamówione pojazdy 222Ma są już u klienta. Przekazanie zespołów trakcyjnych odbyło się zgodnie z ustalonym harmonogramem – powiedziała Aldona Mastalerz z biura prasowego Newagu.

Dwa dostarczone w ostatnich dniach dwuczłonowe spalinowe pojazdy otrzymały oznaczenie SA140 003 i 004. Są bliźniaczo podobne do tych, których Polregio używa na mocy porozumienia z urzędem marszałkowskim od 2018 roku. Te jednak kupiono w ramach dofinansowania do projektu dotyczącego zakupu taboru dla powstającej Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. W ramach tego projektu Newag dostarczy jeszcze osiem trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2.

Zespół trakcyjny 222Ma (SA140) będzie mógł kursować z prędkością do 130 km/h, jest długi na 43 metry. Wewnątrz znajduje się 115 miejsc siedzących, a łącznie pomieścić może 257 pasażerów. Wyposażony jest w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD. Bezpieczeństwo pasażerów zapewnia system monitoringu wnętrza oraz Intercom umożliwiający kontakt z kabiną maszynisty. Wszystkie pojazdy wyposażone są w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej z układem okien umożliwiającym swobodne przewietrzanie składu oraz system zliczania podróżnych. Spalinowe zespoły trakcyjne są przystosowane do przewożenia pasażerów z ograniczeniami ruchowymi, dla których wyznaczono specjalne miejsca oraz rampy, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, osobom z małymi dziećmi oraz rowerzystom. W pojeździe wydzielono również miejsca do przewożenia rowerów. Producent zapewnia na nie 60 miesięcy gwarancji.

Więcej o kontrakcie zawartym między Newagiem a Podkarpaciem pisaliśmy w momencie podpisania umowy, w końcu lipca 2019.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony