Partnerzy serwisu:

Newag dostarczy osiem Impulsów dla województwa lubelskiego

inf. pras. 09.12.2019 396

Newag dostarczy osiem Impulsów dla województwa lubelskiego
fot. Newag
W dniu dzisiejszym podpisana została umowa pomiędzy Newagiem a Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego na dostawę ośmiu nowych dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2.
Wartość kontraktu wynosi 146,6 mln zł brutto a zakończenie realizacji zamówienia planowane jest na grudzień 2021 roku. Newag udziela gwarancji jakości na każdy dostarczony EZT na okres 64 miesięcy.

Elektryczne zespoły trakcyjne będą mogły przewozić 196 pasażerów, w tym 105 osób na miejscach siedzących. Pojadą z prędkością maksymalną do 160 km/h. Te parametry będą mogły wykorzystać na przykład na zmodernizowanej linii nr 7 z Warszawy do Lublina.

Pojazdy wyposażone będą w WiFi, klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz porty USB. Osoby niepełnosprawne będą mogły podróżować w bezpieczny i komfortowy sposób, ułatwia to montaż wind czy też przystosowanie wnętrza pojazdu. Impuls 2 będzie wyposażony w system zliczania pasażerów, monitoring wnętrza oraz system informacji pasażerskiej. Przewidziano też specjalne miejsca do przewozu rowerów. Pojazdy będą mogły jeździć w trakcji wielokrotnej.

Dwuczłonowe Impulsy 2 będą pierwszymi nowymi pojazdami zakupionymi w historii województwa lubelskiego. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony