Partnerzy serwisu:

Newag dostarczy na Podkarpacie Impulsy 2 i spalinowe 222Ma

inf. pras, oprac. ms 31.07.2019 6,7k

Newag dostarczy na Podkarpacie Impulsy 2 i spalinowe 222Ma
Wnętrze Impulsa 2 dla ŁKAFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
31 lipca w Rzeszowie nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy firmą Newagiem a Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego na dostawę taboru dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.
Województwo podkarpackie zamówiło osiem trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Impuls 2 (z gwarancją na 72 miesiące) oraz dwa spalinowe dwuczłonowe zespoły trakcyjne 222Ma (z gwarancją na 60 miesięcy).

– Jestem niezmiernie dumny, że po raz kolejny mogę uczestniczyć w podpisaniu umowy na dostawę pojazdów trakcyjnych dla województwa podkarpackiego. Chciałbym przypomnieć, że już dla Południowej Grupy Zakupowej dostarczyliśmy pierwsze pojazdy dwu- i trójczłonowe, później spalinowe pojazdy trakcyjne. Teraz podpisujemy największy kontrakt z województwem podkarpackim dotychczas – powiedział Zbigniew Konieczek, prezes Newagu.

– Dochodzi do kontraktu jakiego jeszcze województwo podkarpackie nie miało możliwości zawrzeć - na dostawę pojazdów szynowych z napędem elektrycznym i z napędem spalinowym. Będzie to dziesięć pojazdów za kwotę prawie 200 mln zł w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej – powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Jakie będą Impulsy 2 dla Podkarpacia?

Elektryczne pojazdy mają pomieścić 138 osób na miejscach siedzących. W kontrakcie wyceniono również koszty serwisu i obsługi pojazdów. Ponadto opcja przewiduje zakup nowoczesnego symulatora jazdy, który wykorzystywany będzie do szkolenia maszynistów.

Impulsy 2 dla Podkarpacia wyposażone będą w ETCS wzorca 3 (baseline 3). Przedział pasażerski będzie wyposażony w system informacji dla podróżnych, system monitoringu GPS, a także komfortowe fotele oraz półki na bagaże. Dodatkowo pojazd będzie miał zabudowane wieszaki na rowery, przewijak dla dzieci oraz windy dla niepełnosprawnych. Specjalnie zaprojektowany pulpit maszynisty pozwali na dostrzeżenie obiektów znajdujących się w bliskiej odległości od czoła pojazdu. Prędkość eksploatacyjna Impulsów wyniesie 160 km/h.

222Ma, czyli spalinowe Impulsy dla Podkarpacia

Spalinowe zespoły trakcyjne 222Ma dla Podkarpacia to dwuczłonowe pojazdy o długości 43m. Każdy z pojazdów pomieści łącznie 257 pasażerów, w tym 115 na miejscach siedzących. Z każdej strony pojazdu znajdzie się para dwuskrzydłowych drzwi. 222Ma wyposażony będzie w pełni zintegrowany system informacji pasażerskiej z zewnętrznymi tablicami LED oraz wewnętrznymi monitorami LCD. Bezpieczeństwo pasażerów zapewni system monitoringu wnętrza oraz intercom umożliwiający kontakt z kabiną maszynisty.

Podobnie jak Impulsy 2, pojazdy wyposażone będą w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz system zliczania podróżnych. Spalinowe zespoły trakcyjne będą przystosowane do przewożenia pasażerów z ograniczeniami ruchowymi, dla których wyznaczono specjalne miejsca oraz rampy, aby ułatwić wsiadanie i wysiadanie osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, osobom z małymi dziećmi oraz rowerzystom. W pojeździe wydzielone będą miejsca do przewożenia rowerów. 222Ma osiągną maksymalną prędkość eksploatacyjną do 130 km/h.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony