Partnerzy serwisu:

Newag chce wejść na czeski rynek

Jakub Madrjas 24.09.2018 85

Newag chce wejść na czeski rynek
fot. Newag
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Newag wkrótce złoży oferty w dwóch przetargach na pociągi spalinowe dla przewoźnika České Dráhy. Producent opublikował w tym miesiącu wyniki finansowe za I półrocze, które są lepsze niż rok wcześniej.
Według informacji "RK" Newag zdecydował się złożyć oferty w przetargach przewoźnika České Dráhy na dostawy pociągów spalinowych. W ciągu miesiąca mają zostać otwarte oferty w trwającym od przeszło roku postępowaniu na dostawę dziesięciu szt-ów o pojemności 120 pasażerów. Nowosądecki producent zapowiedział złożenie oferty w tym postępowaniu, chce również przystąpić do procedury wyboru dostawcy do 60 pociągów spalinowych w ramach umowy ramowej z ČD.

Zamówienie to część dużego planu taborowego przewoźnika na najbliższe lata. W pozostałych przetargach – na jednostki elektryczne i wagony – polscy producenci nie będą mogli wystartować ze względu na brak doświadczenia wymaganego przez przewoźnika. Newag jeszcze nigdy nie eksportował spalinowych zespołów trakcyjnych; wkrótce ma rozpocząć dostawy Impulsów II do Włoch.

Niedawno producent podał do publicznej wiadomości wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018 roku. Grupa Newag wypracowała w nim zysk w wysokości 13,4 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku miała stratę w wysokości 0,6 mln zł. Wartość EBITDA wyniosła 43,2 mln zł i była wyższa o 22,7 mln zł niż rok temu (+111%).

Newag zawarł w I półroczu umowy z Województwem Świętokrzyskim (2 ezt), PKP Cargo (modernizacja 60 lokomotyw spalinowych) oraz PKP Intecity (20 lokomotyw). W drugim półroczu Newag przewiduje ogłoszenie przez zamawiających trzech postępowań na łącznie 20 ezetów, dwa postępowania na łącznie sześć szt-ów, czeka też na przetarg PKP IC na modernizację aż 200 wagonów oraz oczekuje zamówienie na modernizację kilku lokomotyw. Przygląda się też warszawskiemu przetargowi tramwajowemu. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony