Partnerzy serwisu:

Newag chce dostarczyć spalinowe pojazdy dla Kolei Czeskich

Michał Szymajda 20.11.2018 3,4k

Newag chce dostarczyć spalinowe pojazdy dla Kolei Czeskich
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Niespodziewanie Newag złożył ofertę na dostawę spalinowych zespołów trakcyjnych dla największego czeskiego przewoźnika České dráhy.
– W bieżącym kwartale (trzecim – dop. red.) złożona została oferta wstępna w postępowaniu na dostawę 10 spalinowych zespołów trakcyjnych dla Kolei Czeskich oraz wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na zawarcie umowy ramowej na dostawę do 60 spalinowych zespołów trakcyjnych dla tego samego przewoźnika – poinformował Newag w kwartalnym raporcie bieżącym dla inwestorów. Producent dodaje, że w przypadku pozytywnych rozstrzygnięć prowadzone będą dalsze działania mające na celu złożenie ofert ostatecznych.

W ostatnich dniach Newag wygrał przetarg na spalinowy zespół trakcyjny nowego typu w województwie lubuskim. Można się spodziewać, że produkt podobny do tego będzie właśnie oferowany w Czechach.

Newag wyjaśnił także jak idą prace nad dopuszczeniem Impulsa 2 na rynek włoski, gdzie takie pojazdy, w ilości 5 sztuk, zakupił przewoźnik FSE. Testy dynamiczne zmierzające do otrzymania włoskiej homologacji trwają od wiosny tego roku.

– W ciągu najbliższych kilku miesięcy oczekiwane jest zakończenie procedur homologacyjnych mających na celu uzyskanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji (...) Impulsa 2 we Włoszech. Po uzyskaniu dopuszczenia Newag będzie kontynuował działania mające na celu zwiększenie obecności na rynku włoskim i sprzedaż kolejnych pojazdów – napisano w raporcie.

Wszystkie pociągi są od dawna zbudowane, jednak wciąż nie jeżdżą z pasażerami. Złożyło się na to wiele czynników, o których piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony