Partnerzy serwisu:

Newag dostarczy Dragony 2 dla Laude [aktualizacja]

Michał Szymajda 06.05.2019 13,8k

Newag dostarczy Dragony 2 dla Laude [aktualizacja]
Dragon 2 produkcji NewaguRys. Railcolor/Ferry Lissenberg na podst. zdj: Konstantin Planinski
W lutym Laude Smart Intermodal ogłosił zapytanie ofertowe na dostawę czterech sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych, z których dwie posiadać mają spalinowy moduł dojazdowy. Dostarczy je Newag, z którym podpisano już umowę, o czym świadczy raport bieżący spółki.
Do zadania, co przewidywaliśmy wcześniej, zgłosił się nowosądecki Newag i jest to zarazem jedyna oferta przedstawiona w zapytaniu ofertowym. Za dostawę czterech Dragonów Newag otrzyma 60,4 mln zł netto. Taka kwota mieściła się w kosztorysie Laude, który na sfinansowanie zakupu lokomotyw mógł przeznaczyć łącznie 61,2 mln zł.

Dwie z czterech lokomotyw będą posiadały dieslowski silnik dojazdowy, który pomoże w operowaniu na bocznicach, gdzie nie ma sieci trakcyjnej. Te Newag wycenił na 15,6 mln zł netto za sztukę. Z kolei pojedynczy Dragon bez napędu wart ma być 14,6 mln zł netto. Dostawy lokomotyw będą trwać przez 2020 rok. Newag udzieli gwarancji jakości i rękojmi na lokomotywy na okres 36 miesięcy od odbioru każdej z lokomotyw z zastrzeżeniem dłuższego okresu gwarancji dla wskazanych w umowie komponentów lokomotyw.

Laude, który zajmuje się głównie przewozami kontenerowymi, otrzyma dofinansowanie do zakupu z Unii Europejskiej, dlatego musiał prowadzić postępowanie bardzo transparentnie. W kwietniu Laude przedstawiło wyniki zapytania ofertowego, które dotyczy zakupu dużej liczby wagonów do przewozu kontenerów. Laude wybrało rosyjskich dostawców.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony