Partnerzy serwisu:

Nevomo przeprowadziło testy Magrail na torze 1000 mm

Jakub Madrjas 07.05.2021 3,3k

Spółka Nevomo (dawny Hyper Poland) przeprowadziła pełnoskalowe testy silnika liniowego drugiej generacji na torze o rozstawie 1000 mm.
– Przeprowadziliśmy testy pełnoskalowego silnika liniowego drugiej generacji na torze średniej skali (rozstaw 1000 mm zamiast standardowego 1435 mm) – podała spółka. Pokaz działania odbył się z prędkością 10 m/s (36 km/h).

Jednocześnie przetestowane zostało oprogramowanie i elementy sprzętowe energoelektroniki mocy, w tym zaawansowane algorytmy sterowania. Jak podkreśla Nevomo, pozwala ono nam kontrolować lokalizację pojazdu z dokładnością do kilku milimetrów.

Jak czytamy, pojazd został przetestowany na torze o długości 45 m w części aktywnej (podzielony na 2 segmenty); przeprowadzono testy układu przetwornika dwufalowego, algorytmów sterowania napędem z prędkością i komunikacją zwrotną (sprzężenie radiowe), sprawdzono odbiór danych z dwóch źródeł pomiarowych oraz działanie dwukierunkowej komunikacji radiowej. – Wyniki są niezwykle zadowalające i udało nam się połączyć je z wynikami badań zawieszenia wykonywanych na platformie lewitacyjnej – podkreśliła spółka.

Połączone wyniki badań mają pozwolić na zaprojektowanie pełnoskalowego wózka i toru testowego, na którym jeszcze w tym roku mają wystartować testy

Niedawno Start-up nawiązał współpracę z EUREF-Campus Düsseldorf oraz Uniwersytetem Nauk Stosowanych Emden/Leer w Niemczech
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony