Partnerzy serwisu:

Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF

inf. pras 13.03.2023 725

arrow
arrow
Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF
rys. Nevomo
Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF
Nevomo ma umowę o współpracy z SNCF
Nevomo i koleje francuskie SNCF podpisały umowę o współpracy. Jak czytamy, Francuzi mają ocenić korzyści z ewentualnego zastosowania systemu MagRail na swojej sieci kolejowej.
Nevomo i państwowe Koleje Francuskie (SNCF) poinformowały, że wspólnie zbadają możliwości zwiększenia efektywności i przepustowości francuskiej sieci kolejowej dzięki technologii MagRail. Ogłoszenie współpracy nastąpiło podczas Hello Tomorrow Global Summit 2023 w Paryżu. To kolejna umowa o współpracy pomiędzy Nevomo a europejskimi kolejami państwowymi

- Dostrzegając wysoki poziom technologiczny Nevomo uważamy, że proponowane przez Nevomo rozwiązania mogą przyczynić się do rozwoju kolei. Jesteśmy zadowoleni z podpisania umowy, która obejmie trzy obszary: zwiększenie efektywności obecnych pociągów towarowych w celu zwiększenia limitów załadunku i zdolności przewozowych na naszych liniach towarowych, zwiększenie zdolności przewozowych na liniach miejskich o dużych potokach pasażerów oraz ocenę MagRail jako alternatywnego napędu dla linii lokalnych w połączeniu z lekkimi pojazdami szynowymi – mówi Luc Laroche, dyrektor ds. innowacji w SNCF cytowany w komunikacie. 

- Od strony badawczej, ta umowa stanowi część wspólnych działań, które prowadzimy z innowacyjnymi ekosystemami aby doskonalić nasz obszar naukowy, pozwalając jednocześnie na identyfikowanie pojawiających się technologii dla kolei przyszłości – mówi David De Almeida, dyrektor ds. badań w SNCF.

- Jesteśmy dumni, że zostaliśmy partnerem SNCF, lidera innowacji na europejskim rynku kolejowym. Możliwość publicznego ogłoszenia współpracy w Paryżu na "Hello Tomorrow Global Summit" jest niewątpliwie najlepszym potwierdzeniem wiarygodności naszej technologii, jakie możemy otrzymać od rynku oraz potwierdzeniem ogromnego zapotrzebowania na tego typu rozwiązania z zakresu mobilności. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością współpracy i oceny wybranych zastosowań systemu MagRail w celu wsparcia realizacji planów SNCF - podkreśla w komunikacie Przemek Ben Pączek, prezes i współzałożyciel Nevomo.

Poprzednie tego typu umowy Nevomo podpisało z Rete Ferroviaria Italiana i Duisport, największym śródlądowym portem na świecie. W ubiegłym roku Nevomo zakończyło budowę pełnowymiarowego toru testowego w Nowej Sarzynie, jak podkreśla, to najdłuższy w Europie tor do testowania pasywnej lewitacji magnetycznej.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony