Partnerzy serwisu:

Nevomo będzie współpracować ze spółką Deutsche Telekom przy IoT-Sensoring

Jakub Madrjas 07.10.2022 379

Nevomo będzie współpracować ze spółką Deutsche Telekom przy IoT-Sensoring
fot. Nevomo
 Nevomo i T-Systems, spółka zależna Deutsche Telekom, wspólnie przetestują usługi IoT-Sensoring Services dla MagRail i istniejących linii kolejowych, które pozwolą mierzyć geometrię torów oraz wykrywać defekty nawierzchni torowej przy dużych prędkościach eksploatacyjnych.
Nevomo poinformowało o podpisaniu z T-Systems z grupy Deutsche Telekom porozumienia w celu wspólnej oceny kierunku rozwoju usług IoT (internet rzeczy) dla branży kolejowej. - Jako T-Systems już teraz żyjemy tym, co daje nam połączenie siły dużej korporacji międzynarodowej z innowacyjnością start-upu. Współpraca z tak innowacyjną firmą z obszaru nowych technologii dla branży kolejowej, jaką jest Nevomo, to kolejny krok T-Systems w kierunku zdobycia pozycji lidera innowacji w zakresie usług dla transportu publicznego - mówi Wolfgang Ader, starszy wiceprezes ds. transportu publicznego w T-Systems cytowany w komunikacie.

Jak czytamy, współpraca pomiędzy Nevomo i T-Systems obejmuje weryfikację koncepcji (tzw. Proof of Concepts) w sześciu obszarach technicznych: Connectivity & Network, IT Security, Sensors, Data Lake, API oraz IoT Hub i opiera się na obecnych działaniach Nevomo w zakresie rozwoju technologii IoT, która jest obecnie testowana na infrastrukturze kolejowej w Warszawie. T-Systems będzie wspierać trwające testy swoim know-how, wyposażeniem technicznym (czujniki i urządzenia sieciowe), łącznością, usługami bezpieczeństwa IT oraz usługami w chmurze.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że firma o takiej renomie jak T-Systems, ciesząca się zaufaniem klientów i partnerów na całym świecie, zostaje naszym strategicznym partnerem technologicznym. Dla nas jest to jedno z najlepszych potwierdzeń wiarygodności, jakie możemy otrzymać od rynku - podkreśla Stefan Kirch, Chief Business Development Officer w Nevomo. MagRail IoT to system predykcyjnego utrzymania infrastruktury torowej opracowany przez Nevomo, w skład którego wchodzą urządzenia monitorujące oraz urządzenia analityki predykcyjnej AI dla dużych prędkości. System daje możliwość realizowania działań z dużą dokładnością, zwiększa bezpieczeństwo i oszczędza koszty utrzymania - podsumowuje spółka.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony