Partnerzy serwisu:

Następstwa wykolejenia pociągu pod Porajem będą likwidowane do 5 lutego

Michał Szymajda 22.01.2021 4,5k

Następstwa wykolejenia pociągu pod Porajem będą likwidowane do 5 lutego
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Jak poinformowały Koleje Śląskie, do 5 lutego jedna para pociągów pasażerskich Kolei Śląskich nie będzie kursować w pełnej relacji z Gliwic do Częstochowy i z powrotem. To efekt wykolejenia, do którego doszło 9 stycznia.
– W następstwie wykolejenia pociągu towarowego, do którego doszło 9 stycznia, wydłuża się termin skrócenia relacji pociągów 40624 Gliwice – Częstochowa i 40679 Częstochowa – Gliwice w dni robocze do dnia 5 lutego – poinformował śląski przewoźnik. Pociągi kursują tylko do stacji Poraj, skąd do Częstochowy (i z miasta do Poraja) kursuje autobus komunikacji zastępczej. Dlaczego naprawa szlaku przez PKP Polskie Linie Kolejowe trwa tak długo?

Okazuje się, że ruch kolejowy pomiędzy stacjami Poraj – Myszków odbywa się jednym torem. PKP PLK zaznaczają, że przez odcinek gdzie wykoleił się pociąg kursuje codziennie aż 60 pociągów pasażerskich, a odwołane są tylko dwa.

– Aby usunąć wykolejone wagony, konieczne było zbudowanie tymczasowego toru z uwagi na położenie i utrudniony dojazd do miejsca zdarzenia. Wszystkie wykolejone wagony zostały już usunięte (ostatni wagon został usunięty 17 stycznia) – poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Jak dodaje, obecnie demontowany jest tymczasowy tor i przygotowywana jest naprawa uszkodzonego toru i odbudowa sieci trakcyjnej. Naprawy wymaga też peron przystanku Masłońskie Natalin oraz przejazd kolejowo-drogowy w pobliżu przystanku. Aktualnie odbywa się ruch samochodów przez przejazd.

Przywrócenie ruchu pociągów po drugim torze planowane jest ok. 5 lutego. Wtedy zniknie też komunikacja zastępcza za parę pociągów Kolei Śląskich.

W sobotę, 9 stycznia, między stacjami Poraj – Myszków wykoleiły się cztery wagony pociągu towarowego. Nie było i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska, choć straty materialne były wysokie. Teren został zabezpieczony. Przyczyną zdarzenia nie był stan linii kolejowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony