Partnerzy serwisu:

Następne utrudnienia na mazowieckiej kolei – w Kobyłce

Jakub Madrjas 12.10.2022 1,5k

Następne utrudnienia na mazowieckiej kolei – w Kobyłce
zdjęcie ilustracyjneFot. Koleje Mazowieckie
Jeszcze bardziej wzrośnie skala utrudnień w ruchu kolejowym na Mazowszu. Od środy, 12 października, z powodu budowy tunelu drogowego w Kobyłce zaczną się utrudnienia na linii kolejowej nr 6 i 21 w kierunku Tłuszcza i Małkini. Rośnie też liczba odwołanych pociągów do Warszawy Zachodniej. 
O planowanych utrudnieniach informują Koleje Mazowieckie. – Od środy, 12 października, z powodu budowy tunelu drogowego w Kobyłce wystąpią utrudnienia na linii kolejowej nr 6 i 21. Wynikają one z faktu, że z czterech dostępnych torów, funkcjonować będą tylko dwa. Zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest na koniec stycznia 2023 roku – podał przewoźnik.

Bardzo drogi wiadukt po latach


Z tego względu część połączeń Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, a część będzie kursowała w relacji skróconej bądź zmienionej. – Oznacza to, że niektóre połączenia będą jeździć tylko do stacji Zielonka, a część pociągów nie będzie zatrzymywać się na stacjach Kobyłka oraz Kobyłka – Ossów – tłumaczy przewoźnik. 

Umowę na budowę drugiego już wiaduktu w Kobyłce podpisano w sierpniu – na astronomiczną kwotę 56 mln zł brutto. Kolejne utrudnienia dla pasażerów spowodowane są tym, że przepraw nie wykonano podczas modernizacji linii w poprzedniej dekadzie. Dopiero w zeszłym roku podniesiono tu zresztą prędkość do zakładanych 160 km/h, choć przewoźnicy i tak z tego nie korzystają. 

To kolejne utrudnienia dla pasażerów na Mazowszu 

Na Mazowszu trwają ogromne utrudnienia związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Jak podają Koleje Mazowieckie, ze względu na kolejny etap prac związanych z modernizacją stacji, w dniach od 16 do 23 października nastąpią utrudnienia na linii skierniewickiej; ruch pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy będzie odbywał się tylko po jednym torze. Z tego względu część pociągów zostanie odwołana, niektóre natomiast będą kursować do stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Główna.

– W celu zmniejszenia utrudnień związanych z modernizacją, w powyższych dniach zostanie wprowadzone dodatkowe honorowanie biletów KM ważnych w relacjach obsługujących linię R1. Będzie ono obowiązywać w autobusach ZTM nr 517, 716, 717 i 817 na całej trasie przejazdu w obu kierunkach – podał przewoźnik. 

Jednocześnie trwają prace przy budowie wiaduktu kolejowego nad drogą krajową nr 61 w Wieliszewie. Z kolei ze względu na budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna ruch pociągów również na linii Siedleckiej prowadzony jest tylko po jednym torze.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony