Partnerzy serwisu:

Nastawnia w Falenicy przestała truć

Jakub Madrjas 19.03.2018 3,7k

Nastawnia w Falenicy przestała truć
Fot. Smog Wawerski
Mieszkańcy Falenicy przez całą zimę skarżyli się na dym z pobliskiej nastawni zarządzanej przez PKP PLK. W końcu zarządca infrastruktury wprowadził nowy system ogrzewania.
Pół tysiąca osób podpisało się w styczniu pod petycją w sprawie instalacji grzewczej w budynku nastawni PKP PLK w Falenicy. "Dym spowija całe centrum Falenicy. Jest to jedyny budynek PKP PLK w dzielnicy Wawer, który jest ogrzewany węglem (13 ton rocznie) w pozaklasowym, niespełniającym żadnych norm emisji piecu zainstalowanym w 2013 r. Budynek jest uciążliwy o każdej porze dnia, gdyż osoby pracują i ogrzewają budynek 24h/dobę. Budynek nastawni znajduje się przy terenie, dla którego obowiązujący MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego) zabrania ogrzewania węglem, a dopuszcza jedynie ogrzewanie gazem, olejem lub prądem" – pisali autorzy petycji.

Mieszkańcy domagali się od PLK natychmiastowej rezygnacji z dotychczasowego ogrzewania budynku i przejścia na ogrzewanie elektryczne. – W budynku działa klimatyzacja elektryczna, dla PKP zamontowanie grzejników elektrycznych nie powinno stanowić problemu –pisali autorzy, zaznaczając, że PLK obiecywała, że w ramach przebudowy linii otwockiej nastawnia w Falenicy zostanie zlikwidowana, a w budynku zostanie zainstalowane ogrzewanie elektryczne, a cały obiekt będzie pełnił funkcję pomieszczeń gospodarczych. 

PKP PLK nie odpowiedziała na zadane w styczniu przez "RK" pytania w tej sprawie, ale problem udało się w końcu rozwiązać. – Sprawdza się wprowadzony 10 marca nowy – elektryczny system ogrzewania nastawni. Krok po kroku zmieniane są warunki ogrzewania budynków spółki nie tylko w Warszawie. Modernizacja linii to także lepsze warunki pracy i ochrona środowiska – poinformowała spółka na Twitterze.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony