Partnerzy serwisu:

Narobili hałasu. Protest-pociąg z 20 lokomotyw przeciw faworyzowaniu DB [filmy]

Jakub Madrjas 28.09.2020 239

Narobili hałasu. Protest-pociąg z 20 lokomotyw przeciw faworyzowaniu DB [filmy]
fot. NEE
Specjalny pociąg złożony z 20 lokomotyw prywatnych przewoźników nie daje dziś wytchnienia mieszkańcom Berlina. Operatorzy trąbią (nomen omen) o tym, że rząd federalny w czasach pandemii wspiera tylko państwowego przewoźnika kolejowego Deutsche Bahn.   
Organizatorem protestu jest stowarzyszenie przewoźników Netzwerk Europäischer Eisenbahnen. Jak podkreśla, prywatni przewoźnicy odpowiadają już za ponad połowę kolejowego transportu towarowego w Niemczech. - Niestety, rząd federalny zignorował je, jeśli chodzi o wsparcie finansowe w czasie kryzysu wywołanego pandemią - czytamy w oświadczeniu. Chodzi o zapowiedź przeznaczenia 5 miliardów euro na pokrycie strat w Deutsche Bahn AG. Prywatni przewoźnicy nie zobaczą z tej pomocy ani eurocenta. 

Zdaniem przewoźników prywatnych źródłem problemów narodowego operatora jest nie tylko kryzys, ale głębsze problemy strukturalne. - Nie chcemy być traktowani gorzej niż należący do federalnego rządu przewoźni. A rząd powinien podążać za swoimi wieloletnimi zapowiedziami, żeby wzmocnić kolej i przenieść większą część towarów z dróg - podkreślają. 

Specjalny pociąg złożony z 20 lokomotyw wyruszył po godzinie 11 i jeździ po stolicy Niemiec. Mieszkańcy musieli usłyszeć protest - lokomotywy w trybie ciągłym używają sygnału dźwiękowego, co doskonale słychać na filmach:

PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport