Partnerzy serwisu:

Naprawy wielkopolskiego SA132-12 raczej nie będzie

Michał Szymajda 04.10.2021 12,8k

Naprawy wielkopolskiego SA132-12 raczej nie będzie
Fot. Wielkopolska Policja
Spalinowy zespół trakcyjny SA132-12, który bardzo ucierpiał w wypadku do jakiego doszło w Bolechowie w kwietniu 2020, nie będzie odbudowywany. Zniszczenia okazały się zbyt duże.
Do zderzenia dwuczłonowego autobusu szynowego z ciężarówką z naczepą doszło 29 kwietnia w Bolechowie (linia 356 Poznań Wschód – Bydgoszcz Główna). Czoło pojazdu zostało kompletnie zdemolowane, a kabina – zniszczona. Maszynista na szczęście przeżył i skończyło się ranach. Ranny został również kierownik pociągu oraz kierowca ciężarówki, który z jakiegoś powodu wjechał na przejazd pomimo zamkniętych rogatek i działającego oświetlenia (toczy się postępowanie w tej sprawie). Samorząd województwa wielkopolskiego zdecydował, że pojazd nie będzie już odbudowywany.

– Według ekspertyz, z punktu widzenia ekonomicznego, naprawa tego pojazdu jest wątpliwa ze względu na skalę uszkodzeń. Ostateczne protokoły kasacyjne jeszcze nie zostały podpisane, cały czas trwają postepowania odszkodowawcze – powiedział Robert Pilarczyk, dyrektor departamentu transportu w Wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim.

W zamian za SA132-12 w Wielkopolsce pojawi się nowocześniejszy Link. O jego zakupie przez samorząd województwa pisaliśmy tutaj. Na wielkopolskich torach są już też trójczłonowe zespoły trakcyjne z Newagu, które obsługują niezelektryfikowane linie, gdzie jest spora frekwencja. Jeżdżą m.in. do Wągrowca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony