Partnerzy serwisu:

Naprawiono przeciekający dach na stacji Gliwice

lk, Rynek Kolejowy 08.09.2016 244

Naprawiono przeciekający dach na stacji Gliwice
fot. Therud CC BY-SA 3.0
Pasażerowie korzystający z nowej hali peronowej stacji Gliwice skarżyli się na przeciekający dach. PLK zapewnia, że usterka została naprawiona.
Kończą się prace związane z modernizacją stacji Gliwice. Inwestycja obejmowała przebudowę peronów, budowę nowego zadaszenia nad peronami i remont hali dworca, który zakończono w lipcu, o czym informowaliśmy tutaj.

Jak zauważył jeden z pasażerów, nowa hala peronowa nie została wykonana poprawnie. Podczas niedawnej ulewy przeciekał dach, co spowodowało, że na perony i ławki lały się strumienie wody. Na profilu facebookowym Twoje Gliwice zamieszczono filmik pokazujący tę sytuację. – Ale na tory nie cieknie! – zauważyli z rozbawieniem internauci.
 
Polskie Linie Kolejowe zapewniają, że przyczyny przeciekania dachu zostały rozpoznane a usterka usunięta.  – Wykonawca prac związanych z przebudową stacji Gliwice, na polecenie PKP Polskich Linii Kolejowych SA dokładnie sprawdził cały system odwodnieniowy hali peronowej. Usunięta została przyczyna przecieków – niewłaściwie udrożnione odpływy z dachu hali peronowej. Obecnie odprowadzenie wody z dachu oraz kanalizacja odwodnieniowa są sprawne – zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie całego kompleksu stacji Gliwice podróżnym planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2016 r., po odbiorach końcowych przez odpowiednie służby i inwestora.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony