Partnerzy serwisu:

Naprawią linię 66. To kolejny objazd dla „siódemki"

Jakub Madrjas 15.07.2016 584

Naprawią linię 66. To kolejny objazd dla „siódemki"
Fot. MonsterRA
PKP PLK ogłosiły przetarg na prace na linii kolejowej nr 66 Zwierzyniec – Stalowa Wola Południe. To kolejna przygotowywana trasa objazdowa na czas modernizacji linii kolejowej nr 7 od Warszawy do Lublina.
Prace na linii nr 66 będą prowadzone w trybie "projektuj i buduj". PLK szacują, że pochłoną 24,9 mln zł netto, czyli ponad 30 mln złotych brutto. Prace mają zostać wykonane w tym roku i to w rekordowym tempie – między 5 września do 15 grudnia. Otwarcie ofert przewidziano na 23 sierpnia, więc w przypadku jakiegokolwiek opóźnienia w przetargu ten plan od razu nie będzie możliwy do zrealizowania.

 
Rys. openstreetmap.org

Linia nr 66 powstała w latach 70-tych. Ma 67 kilometrów długości. Obecnie na linii kolejowej dozwolona dla składów wagonowych prędkość ruchu to 100 km/h z dwoma zwolnieniami do 80 km/h na poszczególnych odcinkach.Po linii kursuje jeden pociąg TLK dziennie relacji Zamość – Rzeszów, który łączony jest z pociągiem relacji Przemyśl – Szczecin. Na linii 66 zatrzymuje się w miejscowościach Biłgoraj oraz Tereszpol Biłgorajski.

Zaledwie kilka dni temu ogłoszono inny przetarg na przygotowanie trasy objazdowej na czas remontu „siódemki”. Chodzi o wykonanie remontu obiektów inżynieryjnych na linii nr 30. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony