Partnerzy serwisu:

Największy prywatny transport pomocy dotarł na Ukrainę. Aż 34 wagony

Jakub Madrjas 25.04.2022 2,8k

Największy prywatny transport pomocy dotarł na Ukrainę. Aż 34 wagony
Fot. Omena Mensaah / Facebook
Prezes InPost Rafał Brzoska i jego partnerka Omenaa Mensah wysłali do Ukrainy pociąg z 34 wagonami leków i żywnościa. Jak czytamy, to największy prywatnie ufundowany transport z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej.
Jak poinformowano w komunikacie, liczący 34 wagony pociąg opuścił Polskę w czwartek, a konwój ze względów bezpieczeństwa utrzymany był w największej tajemnicy. Do Charkowa wysłano pół tysiąca ton materiałów, między innymi żywność - konserwy, mąkę, ryż, kaszę, mleko; lekarstwa, a także śpiwory i koce. Zakup produktów został sfinansowany przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę, prezesa InPost, a transport zorganizowano we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych.

- Po zobaczeniu tragicznych obrazów z Buczy i Irpienia wydawało mi się że widziałem w życiu wiele,a jednak wyobraźni nie starcza by zrozumieć ogrom cierpienia wyrządzonego cywilom ukraińskim…Zajęło nam wspólnie z Omenką 3 tygodnie sformowanie konwoju z pomocą humanitarna na wschód Ukrainy - cały pociąg wypełniony żywnością, lekarstwami, środkami chemicznymi,śpiworami.500 ton sfinansowaliśmy osobiście,ale wielu przyjaciół kolegów z biznesu,nie tylko oferowało zakup przez nas tych produktów z rabatem albo nawet po koszcie,a kilku przyjaciół dodawało produkty od siebie dopełniając konwój…Dlatego nazwa tego konwoju to Konwój Polskich Serc-wspólne dzieło niesienia pomocy - napisał prezes i główny udziałowiec InPostu. 
- Tym razem wysłaliśmy największy prywatny transport z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej. Zobaczcie jak nasz Konwój Polskich Serc szykował się do odjazdu. Nie zdążycie pewnie policzyć, ale pociąg ma aż 34 wagony, a produkty ważą pół tysiąca ton. Lada dzień dotrze do Charkowa. Pomaganie jest dobre i ważne - napisała jego partnerka Omenaa Mensah


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony