Partnerzy serwisu:

Najtańszy kolejowy weekend tylko dla nielicznych

Michał Szymajda 04.04.2016 182

Najtańszy kolejowy weekend tylko dla nielicznych
Bilet weekendowy to dobry sposób na przemieszczanie się od piątku do niedzieliFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
W każdy weekend PKP Intercity oferuje swoim pasażerom bilety weekendowe, które zazwyczaj są ważne od piątku, od godziny 19:00, do poniedziałku do godziny 6:00 rano. W okresie tzw. długich weekendów kolejowe spółki zazwyczaj wydłużają obowiązywanie tych biletów (w swojej ofercie mają je również Przewozy Regionalne). Nie stanie się  tak jednak podczas tegorocznej pierwszej majówki.
Ci jednak, którzy zdecydowali się kupić „weekendówkę” z dużym wyprzedzeniem, mogli liczyć na niestandardową promocję. PKP Intercity przez pomyłkę umieściło bowiem w sprzedaży bilet, który obejmował swoją ważnością termin od 29 kwietnia aż do 4 maja.

– Rzeczywiście, w wyniku nieporozumienia bilet na tak długi okres pojawił się w systemie na portalu intercity.pl. Obecnie zmieniliśmy daty ich obowiązywania, dzieląc ten okres na dwa terminy obowiązywania – od 29 kwietnia (19:00) do 2 maja (6:00) i od 2 (19:00) do 4 maja (6:00) – powiedziała Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. W ubiegłym roku podczas majówki jeden bilet weekendowy ważny był na dłuższy niż normalnie okres czasu, jednak wtedy dzień świąteczny „przystawał” do normalnego weekendu. Jak dodała rzeczniczka, kilkanaście osób stało się jednak szczęśliwymi posiadaczami weekendowego biletu ważnego aż przez 4 i pół dnia. PKP Intercity będzie te bilety uważać za ważne.

Bilet weekendowy w opcji na przejazdy pociągami TLK i IC w drugiej klasie kosztuje 79 zł. Podróż tymi pociągami w klasie pierwszej kosztować nas będzie 109 zł. Przewoźnik oferuje też bilety na wszystkie swoje pociągi (także w Pendolino w wypadku dokupienia miejscówki za 10 zł) za 154 zł w 2 kl. i 247 zł w 1 kl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony