Partnerzy serwisu:

Najstarszy jeżdżący EN57 otrzyma oryginalne granatowo-żółte malowanie!

Michał Szymajda 08.07.2021 18,4k

Najstarszy jeżdżący EN57 otrzyma oryginalne granatowo-żółte malowanie!
Fot. Phil Richards from London, UK
Koleje Mazowieckie rozpisały nietypowy konkurs ofert. Poszukują firmy, która przywróci najstarszemu EN57 barwy, które miał przed laty. Przewoźnik chce podkreślić swoją dbałość o tradycję.
Koleje Mazowieckie posiadają najstarszy wciąż sprawy zespół trakcyjny serii EN57, o numerze 038. Jak pisaliśmy niedawno, pojazd wiosną skończył 58 lat, wciąż jest sprawny i wyjeżdża na trasy obsługiwane przez operatora. W stosunku do pojazdów z lat 60-tych, nieco zmieniono jego wnętrze (są inne fotele i np. świetlówki wpuszczone w sufit), zmieniono mu część podzespołów ruchowych, ale z zewnątrz jednostka zachowała pierwotny wygląd.

Firma wybrana w przetargu ma opracować i przedstawić do akceptacji operatora nowe-stare barwy, a także przygotować wizualizację pojazdu. Wiadomo, że pojazd będzie granatowo-żółty, czyli w barwach, w których opuszczał wrocławski Pafawag. Autorzy malowania mają jednak uwzględnić przepisy dotyczące oznakowania pojazdu kolejowego oraz logo Kolei Mazowieckich. Malowanie potrwa maksymalnie 30 dni.

– Celem zmiany malatury naszego najstarszego EN57 jest przywrócenie mu oryginalnych barw produkcyjnych. Chcemy podkreślić faktu, że jest to jednostka wyjątkowa – najstarsza sprawna tego typu – napisała Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Polregio posiada w swoim taborze EN57 z numerem 001. Niestety ten pojazd nie jest obecnie sprawny technicznie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony