Partnerzy serwisu:

Najnowsze pociągi Eurostaru już na trasie Londyn – Bruksela

Łukasz Pastor 26.05.2017 1k

Najnowsze pociągi Eurostaru już na trasie Londyn – Bruksela
Fot. Thierry80, lic. CCA 4.0/Wikimedia Commons
Eurostar uruchomił pierwszy pociąg e320 w relacji Londyn – Bruksela. 24 maja nastąpił przejazd inauguracyjny, a regularne kursy ruszą 28 maja.
Najnowsze składy, o które została wzbogacona flota Eurostaru, to pociągi spełniające kryteria interoperacyjności. Mogą one poruszać się po sieci kolei dużych prędkości zarówno na terytorium Wielkiej, Brytanii, Francji, jak i Belgii. W planach jest także uruchamianie połączeń do Holandii i do Niemiec.

Od listopada 2015 roku Pociągi Eurostar kursują trasą Londyn – Paryż. 28 maja ruszą regularne połączenia z Londynu do Brukseli, jednak niebawem przewoźnik planuje rozszerzenie swojej oferty o kursy do Holandii – do Amsterdamu i Rotterdamu.

Pociągi zostały zaprojektowane przez włoskie biuro projektowe Pininfarina, a wyprodukowała je firma Siemens. Nawiązują one do rodziny Velaro, jednak dzięki działaniom inżynierów i projektantów, udało się zwiększyć liczbę miejsc siedzących aż o 20%. Na pokładzie każdego pociągu znajdują się 894 siedzenia – o 144 więcej niż na pokładzie poprzednika. Nowe składy Eurostaru rozpędzają się do prędkości 320 km/h.

Łącznie przewoźnik zakupił 17 składów. Ostatni zostanie dostarczony do listopada przyszłego roku. Zakup to część wartego miliard funtów programu inwestycyjnego, którego filarem są nowe pociągi. Program obejmuje jednak także modernizację starszych składów, rozszerzenie siatki połączeń oraz modernizacje stacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony