Partnerzy serwisu:

Najlepsi uczniowie w Bawarii mogą podróżować pociągiem po landzie w pierwszym dniu ferii za darmo

Artur Bogdanowicz 23.07.2017 1k

Najlepsi uczniowie w Bawarii mogą podróżować pociągiem po landzie w pierwszym dniu ferii za darmo
Fot. Artur Bogdanowicz
Ciekawa promocja w niemieckim landzie Bawaria: podczas ferii letnich uczniowie z najlepszymi wynikami na świadectwie nie będą musieli płacić za przejazd.  
Po raz kolejny w pierwszym dniu bawarskich ferii, wypadającym w tym roku 31 lipca, wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy na świadectwie mają minimum jedną „jedynkę”, czyli najwyższy niemiecki stopień (bardzo dobry) lub odpowiadającą jej najwyższą ocenę opisową, będą mogli przez cały dzień bezpłatnie podróżować pociągami regionalnymi na terenie całego landu.

W akcji biorą udział Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) i przewoźnicy prywatni (Transdev: BOB, BRB, Merdidian; DLB: Vogtlandbahn, alex, Oberpfalzbahn, Waldbahn; agilis, BLB i EB na bawarskim odcinku). Dodatkowo uczniowie będą mogli bez dodatkowego biletu dotrzeć do dworców granicznych po stronie austriackiej (Salzburg i Kufstein) lub w sąsiednich landach (Ulm, Crailsheim, Sonneberg i Lauda).

Na wezwanie konduktora muszą okazać dowód lub legitymację ze zdjęciem i oryginał lub kopię „bardzo dobrego” świadectwa szkolnego. W roku ubiegłym z promocji skorzystało 45 tys. bawarskich uczniów i uczennic.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony