Partnerzy serwisu:

Nagrody BohaterON rozdane

inf. pras. 16.12.2020 280

Nagrody BohaterON rozdane
Fot. PolRegio
14 grudnia 2020 roku, po raz drugi w historii ogłoszone zostały Nagrody BohaterON imienia Powstańców Warszawskich. Gala rozdania nagród jest częścią kampanii BohaterON – włącz historię!, której organizatorami są Fundacja Rosa oraz Fundacja Sensoria z Wrocławia, a której hasło przewodnie brzmi "Pamięć – Edukacja – Pomoc". Partnerem strategicznymi V edycji kampanii jest spółka Polregio, która w akcję angażuje się już trzeci rok z rzędu.
Nagrody BohaterONy 2020 miały za zadanie wyróżnienie osób, firm i instytucji, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 lipca 2020 roku.

Laureatów w każdej z siedmiu kategorii wybrała Kapituła Nagrody pod przewodnictwem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. W skład Kapituły weszli przedstawiciele polskiego rządu, środowisk kombatanckich, historyków oraz ambasadorów kampanii społecznej BohaterON – włącz historię! W kategorii "firma” Złoty BohaterON Publiczności trafił do PKO Banku Polskiego, a laureata nagrody miał zaszczyt ogłosić przedstawiciel partnera strategicznego kampanii, prezes Polregio Artur Martyniuk. Z powodu trwającej pandemii uroczysta gala zrealizowana została w Auli Głównej Centrum Edukacyjnego w Warszawie w formule on-line.

– Zaszczytem była dla mnie możliwość udziału w gali w roli partnera strategicznego piątej edycji kampanii BohaterON oraz ogłoszenia laureata nagrody. Rok temu to Polregio zostało nagrodzone i odebrało statuetkę Srebrnego BohaterON-a za kampanię edukacyjną REGIObohater. W ramach tej akcji, oznaczone sylwetkami regionalnych bohaterów, składy pociągów nadal kursują po całej Polsce. W naszym gronie są dzisiaj bohaterowie, którym kampania jest poświęcona – nasi Powstańcy, wśród których było również wielu kolejarzy. To ich czyny zbudowały naszą historię, dzięki nim możemy być tu dzisiaj razem. Chylę przed Państwem czoła najdrożsi Powstańcy oraz przed wszystkimi bohaterami walczącymi o wolność Polski. Cześć i chwała bohaterom! – powiedział Artur Martyniuk.

Przed rokiem to właśnie spółka Polregio otrzymała srebrnego BohaterONa w kategorii "firma” za ogólnopolską kampanię edukacyjną Regiobohater, którą przewoźnik zrealizował z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach tej akcji zorganizowano plebiscyt, podczas którego internauci za pośrednictwem dedykowanej strony www.regiobohater.pl mogli zapoznać się z sylwetkami 100 regionalnych bohaterów i oddać głos na jedną spośród osób z każdego województwa, najbardziej ich zdaniem zasługującą na miano REGIObohatera. W wyniku głosowania 16 pociągów – po jednym w każdym województwie – zyskało oprawę wizualną z symbolem wybranego REGIObohatera.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie gości organizatorzy tegorocznej gali rozdania statuetek BohaterONy zdecydowali, że wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności zgromadzonej na widowni. Powstańcy Warszawscy dzięki pomocy wolontariuszy, mogli obejrzeć za pośrednictwem mediów społecznościowych, transmisję on-line w swoich domach, a z wybranymi Bohaterami połączono się w trakcie trwania uroczystości.

Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich powołane zostały do życia przez komitet organizacyjny kampanii w 2019 roku. Kampania BohaterON, której nazwa stanowi połączenie słów - „bohater” i „ON” (ang. włączyć) ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorzy akcji dają możliwość okazania pamięci indywidualnej o Powstaniu Warszawskim, umożliwiając każdej zainteresowanej osobie wysłanie pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca. Sukces minionych edycji tego projektu to m.in. ponad 830 tys. kartek wysłanych do bohaterów od nadawców z Polski oraz całego świata.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony