Partnerzy serwisu:

Nagła podwyżka cen biletów Polregio na Opolszczyźnie

Michał Szymajda 28.06.2019 4,4k

Nagła podwyżka cen biletów Polregio na Opolszczyźnie
Impuls województwa opolskiego w Opolu GłównymFot. M.Szymajda
W bardzo wielu relacjach na Opolszczyźnie dojdzie do podwyżki cen biletów kolejowych. O podwyżce zdecydował opolski urząd marszałkowski i Przewozy Regionalne. Dotkną one także województwo Dolnośląskie, gdzie podwyżki od 1 lipca wprowadzają także Koleje Dolnośląskie.
Informacja na ten temat dotarła do „Rynku Kolejowego” 26 czerwca, ale nie otrzymaliśmy jej od Polregio. Na prośbę o potwierdzenie informacji o podwyżkach dwa dni później otrzymaliśmy potwierdzenie od przewoźnika.

– 17 czerwca 2019 r. zarząd województwa opolskiego podjął uchwałę w sprawie przyjęcia zmiany w taryfie przewozowej w zakresie oferty promocyjnej „Połączenie w dobrej cenie” w pociągach regionalnych objętych umową o świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich na terenie województwa opolskiego. Oddział Opolski PR przeprowadził analizę oferty i przedstawił organizatorowi projekt zmian – napisał Dominik Lebda, rzecznik Polregio.

Na podstawie informacji o podjęciu przez zarząd województwa uchwały, spółka dokonała zmiany warunków taryfowych. Przewozy Regionalne, choć informacji o podwyżkach zabrakło na stacjach i przystankach, uznały, że spełniły obowiązek poinformowania pasażerów o zamianach, publikując stosowną informację 25 czerwca na swojej stronie internetowej.

– To jest na sześć dni przed wejściem w życie zmian, czyli w terminie, do którego jesteśmy zobligowani jako przewoźnik – dodaje Dominik Lebda. 

Z informacji, do których dotarł „Rynek Kolejowy”, wynika, że tańsze bilety w ofercie „Połączenie w dobrej cenie” nie będą sprzedawane w relacjach Brzeg – Grodków Śląski, Głuchołazy – Nysa, Głuchołazy – Opole i Opole – Ozimek. Ceny wzrosną natomiast na odcinkach Brzeg – Nysa (z 8 do 9,50 zł) Grodków Śląski – Nysa (z 6 do 7 zł), Grodków Śląski – Wrocław (z 10,50 do 11 zł), Kluczbork – Opole (z 4,50 do 7 zł), Nysa – Wrocław (z 11,50 do aż 15 zł) oraz Opole – Strzelce Opolskie (z 4,80 do 6 zł.). Podrożeją także bilety miesięczne na odcinku Kluczbork – Opole i Opole – Strzelce Opolskie.

Przypomnijmy, że podwyżka cen biletów została wprowadzona również w województwie dolnośląskim. Wprowadziły ją Koleje Dolnośląskie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony