Partnerzy serwisu:

Nadodrzanka czeka na studium. Na razie do przebudowy Wróblin Głogowski

Jakub Madrjas 25.07.2019 10

Nadodrzanka czeka na studium. Na razie do przebudowy Wróblin Głogowski
Fot. Google Maps
PKP PLK dostała cztery oferty w przetargu na studium linii nadodrzańskiej (273). Wykonawcy jeszcze nie wybrano. Na razie PLK prowadzi punktowe prace - kolejne z nich odbędą się na stacji Wróblin Głogowski.
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpisały w tym roku przetarg na wykonanie kompleksowego studium wykonalności dla przyszłej modernizacji magistrali C-E59, czyli Nadodrzanki. Zakres prac planistycznych dla linii 273 ograniczony jest do odcinka Wrocław Grabiszyn – Rzepin. W przetargu wpłynęły cztery oferty, najtańsza złożyło konsorcjum Voessing i Net Engineering. Opiewa na 4,79 mln zł przy kosztorysie na poziomie 7,38 mln zł brutto.

Na razie PLK realizuje punktowe prace na tej linii, m. in. na odcinkach Wołów – Głogów oraz między Drzeńskiem a Kostrzynem. Kolejne roboty dotyczyć będą stacji Wróblin Głogowski. PLK rozpisała właśnie przetarg na wybór firmy, która wykona projekt i prace budowlane dla tej inwestycji. Roboty obejmą wymianę torów wraz z częściową renowacją urządzeń sterowania ruchem kolejowym, odtworzeniem peronów, obiektów inżynieryjnych oraz urządzeń elektroenergetycznych i sieci trakcyjnej.

Prace mają zostać wykonane między lutym 2020 a marcem 2022 roku. Obecnie ze względu na zły stan torów pociągi zwalniają na stacji do 30 km/h.

Wróblin Głogowski jest jedną z opuszczonych przez mieszkańców wsi w okolicach Huty Głogów, która w znacznym stopniu zdegradowała środowisko.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony