Partnerzy serwisu:

Na uszkodzoną linię 140 do Rybnika pociągi wrócą 30 lipca

Jakub Madrjas 19.07.2021 2,4k

Na uszkodzoną linię 140 do Rybnika pociągi wrócą 30 lipca
Fot. Tomasz Weis
W piątek 16 lipca wstrzymany został ruch po podmyciu torów na odcinku Leszczyny – Czerwionka linii 140. Naprawa ma potrwać dwa tygodnie.
W piątek o godz. 4:15 na odcinku linii 140 Leszczyny – Czerwionka wykoleił się pociąg PKP Intercity "Chopin" z Wiednia do Warszawy. PKP PLK poinformowała, że przyczyną zdarzenia na odcinku Leszczyny – Czerwionka był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru. Zarządca infrastruktury uprzedził, że naprawa będzie trwała kilkanaście dni.

Jak poinformowała dziś Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK, służby techniczne pracują bez przerwy, by jak najszybciej naprawić tor i przywrócić ruch kolejowy między Czerwionką a Leszczynami na linii Katowice – Rybnik. – W piątek zakończyły się prace przy wkolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik w kierunku Katowic konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu. Obecnie wykonywane są pomiary geodezyjne i badania geotechniczne w celu określenia wzmocnienia podtorza. Przygotowywany jest teren do odbudowy podtorza. Wcześniej konieczne było osuszenie terenu, po intensywnych opadach deszczu. Transportowane są też materiały na miejsce robót – informuje przedstawicielka PKP PLK.

Jak podaje, zakończenie prac i przywrócenie ruchu pociągów planowane jest na 30 lipca. Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji. Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową na odcinku Czerwionka – Leszczyny. Pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony