Partnerzy serwisu:

Stacja Rzeszów Główny zyska informację pasażerską wartą 8 mln zł

inf. pras 01.12.2022 1,4k

Stacja Rzeszów Główny zyska informację pasażerską wartą 8 mln zł
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały w listopadzie umowę za ponad 8 mln zł na wykonanie systemu informacji na stacji Rzeszów Główny.
Jak zapowiada PLK, w połowie 2023 r., podróżni na stacji Rzeszów Główny mają już dysponować dodatkowymi informacjami o kursowaniu pociągów. Przewidziano montaż od 8 do 10 wyświetlaczy na peronach i 15 w przejściu podziemnym oraz nagłośnienie. Zainstalowane zostaną także zegary. Montaż monitoringu na rzeszowskiej stacji oraz na nowym przystanku Rzeszów Zachodni zwiększy bezpieczeństwo podróżnych i zapewni możliwość szybkich reakcji służb porządkowych. 

PKP Polskie Linie Kolejowe po długiej i powtarzanej procedurze przetargowej podpisały umowę na projekt, dostawę i instalację systemu informacji pasażerskiej oraz monitoringu na stacji Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni. Zadanie za ponad 8 mln zł netto zrealizuje Sat-System Sp. z o.o. Zgodnie z umową zakończenie prac przewidziano do końca czerwca 2023 r.

W regionie podkarpackim PKP Polskie Linie Kolejowe wyposażyły w ostatnim czasie w wyświetlacze oraz nagłośnienie m.in. stacje w Dębicy, Ropczycach i w Sędziszowie Małopolskim.

Stacja Rzeszów Główny nie zyskała docelowego systemu informacji pasażerskiej podczas ogromnej przebudowy peronów zakończonej zaledwie w ubiegłym roku. Teraz tamte prace zostaną uzupełnione. Obie inwestycje są dofinansowane przez Unię Europejską.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony