Partnerzy serwisu:

W Kolejach Śląskich pojedzie dolnośląskie ENdolino. Przynajmniej przez jakiś czas

Michał Szymajda 05.02.2018 14k

Kolejowy rodzynek z dolnośląskich torów prawdopodobnie już w lutym wyjdzie na szlaki w województwie śląskim.
O tym, że Koleje Śląskie zamierzają wymienić się taborem z Kolejami Dolnośląskimi pisaliśmy w grudniu poprzedniego roku. Do Kolei Dolnośląskich trafi trójczłonowy spalinowy zespół trakcyjny SA138, a do Kolei Śląskich na razie… słynny EN57, znany pod nazwą ENdolino, co potwierdziliśmy w KD.

– Faktycznie bierzemy pod uwagę wynajęcie tego pojazdu. Obecnie trwają jeszcze ustalenia w zakresie umowy. Zakładamy, że wymiana mogłaby nastąpić w lutym – powiedziała Magdalena Iwańska, odpowiedzialna za komunikację z mediami w Kolejach Śląskich.

Pierwotnie zakładano, że na Śląsk pojedzie jeden ze zmodernizowanych EN57. Jednak formalności, związane z przekazaniem pojazdu przez urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego do Kolei Dolnośląskich, przeciągają się. Dlatego przewoźnicy wymienią się na razie tym, co fizycznie znajduje się w ich taborze.

ENdolino w Kolejach Dolnośląskich stosunkowo rzadko wyjeżdżało na linie z pasażerami regularnych kursów. Po naprawie poziomu P4, podczas której nieco poprawiono funkcjonalność pojazdu pod kątem użyteczności dla pasażerów, brał udział w kilku akcjach kulturalnych. Na jego pokładzie zagrał m.in. zespół „Nocny Kochanek”. To jedyny niezmodernizowany EN57, którego używają Koleje Dolnośląskie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony