Partnerzy serwisu:

Na przystanek Kraków Sanktuarium musiał zgodzić się... supermarket

Rynek Kolejowy 14.01.2016 0

Na przystanek Kraków Sanktuarium musiał zgodzić się... supermarket
Wizualizacjamateriały inwestora
Carrefour zgodził się na przystanek kolejowy w Łagiewnikach. Inwestycja może ruszyć z miejsca – informuje portal Dziennika Polskiego. Wciąż nie wybrano wykonawcy prac.W listopadzie PKP PLK ogłosiły przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego Kraków Sanktuarium na linii nr 94. Inwestycja projektowana jest m.in. na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, które odbędą się w lipcu. To problem, bo pierwotne plany zakładały rozpoczęcie budowy pół roku temu. Tymczasem jeszcze nie rozstrzygnięto przetargu na wykonanie prac. Postępowanie przedłuża się – otwarcie ofert przekładano już dwukrotnie.
Według założeń przetargu prace mają trwać do połowy grudnia. Zarządca infrastruktury zapewnia, że sam przystanek zostanie uruchomiony przed Światowymi Dniami Młodzieży, a potem będą wykonywane pozostałe prace. Zdaniem rzecznika PKP PLK, wcześniejsze ogłoszenie przetargu nie było możliwe ze względu na opóźnienie przygotowań po stronie urzędu miasta.

Jak pisze „Dziennik Polski", perony i kładki umożliwiające dotarcie na tereny Centrum Jana Pawła II mają powstać na działkach dzierżawionych od Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przez Carrefour. Ta nie udzielała zgody przez długi czas, więc MARR w obawie przed żądaniami odszkodowania za bezprawne zajęcie nieruchomości złożył wniosek o uchylenie pozwolenia na budowę przystanku kolejowego. Jednak po interwencji konsula generalnego Francji w Krakowie Thierry’ego Guichoux udało się wreszcie uzyskać pisemną zgodę marketu.

– Przystanek Kraków Sanktuarium to ogromna szansa na znaczną poprawę dostępności obszaru w sąsiedztwie m.in. Sanktuarium św. Jana Pawła II dla mieszkańców, dziś dojeżdżających tu często samochodami. Moim zdaniem budowa przystanku jest uzasadniona – mówi o przystanku dr inż. Marek Bauer.

Więcej na ten temat w serwisie "Rynek Kolejowy".


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony