Partnerzy serwisu:

Pol’And’Rock imprezą podwyższonego ryzyka... z powodu za małej liczby pociągów

Kasper Fiszer 05.07.2019 4,8k

Pol’And’Rock imprezą podwyższonego ryzyka... z powodu za małej liczby pociągów
Pociąg Kolei Wielkopolskichfot. Hugh Llewelyn from Keynsham, UK, lic. CC BY-SA 2.0
KW złożyły do PKP PLK wnioski o przydzielenie tras dla połączeń dodatkowych uruchamianych w związku z festiwalem Pol'And'Rock w Kostrzynie nad Odrą. Uruchomienie specjalnych kursów wciąż rozważają Koleje Mazowieckie. Tymczasem w związku z mniejszą liczbą kursów specjalnych wydarzenie ma mieć status imprezy masowej podwyższonego ryzyka.
Pierwszym w pełni samorządowym przewoźnikiem kolejowym, który zadeklarował zamiar uruchomienia połączeń dla uczestników festiwalu Pol'And'Rock (dawny Przystanek Woodstock), są Koleje Wielkopolskie. Już wcześniej, tuż po decyzji Przewozów Regionalnych o rezygnacji z utrzymywania oferty musicRegio, samorząd województwa wielkopolskiego zapowiedział, że zorganizuje przewozy we własnym zakresie. Nie wiadomo było jednak wówczas, kto będzie operatorem dodatkowych pociągów.

KW złożyły wnioski rozkładowe, KM jeszcze nie podjęły decyzji

– Województwo podtrzymuje złożoną wstępnie deklarację współorganizowania przewozów kolejowych dla uczestników festiwalu rockowego w Kostrzynie nad Odrą. Trwają obecnie prace nad uruchomieniem pociągu specjalnego obsługiwanego przez Koleje Wielkopolskie – poinformowało nas dziś Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W krótkim komunikacie wskazano, że złożone przez Internetowy System Zamawiania Trasy Pociągu wnioski rozkładowe czekają obecnie na zatwierdzenie przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

– Rozwój sytuacji jest na bieżąco monitorowany, a o ostatecznym kształcie zaangażowania samorządu województwa wielkopolskiego w organizację przewozów poinformujemy w osobnym komunikacie – czytamy w przekazanej nam wiadomości.

Innym przewoźnikiem, który rozważał podstawienie swoich składów dla „woodstockowiczów”, były Koleje Mazowieckie. Na razie jednak przewoźnik nie podjął w tej sprawie decyzji. – Gdy tylko zostanie ustalone ostateczne stanowisko w tej sprawie, z pewnością niezwłocznie powiadomimy o tym media – mówi Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego KM.

Mniej pociągów – większe zagrożenie?

Tymczasem, jak poinformowała wczoraj „Rzeczpospolita”, dwie z pięciu imprez masowych, z których składa się festiwal Pol'And'Rock, mają mieć w tym roku oficjalny status imprezy masowej podwyższonego ryzyka. Jedną z przyczyn takiej decyzji policji ma być mniejsza niż zazwyczaj liczba pociągów dodatkowych. – Zupełnie zaskakujące jest stwierdzenie, że wpływ na decyzję o podwyższonym ryzyku ma fakt, że uczestnicy imprez masowych będą mieli do dyspozycji znacznie mniejszą ilość pociągów specjalnych pozwalających w określonym czasie powrócić im do miejsca zamieszania. Fakt ten wywołuje ryzyko wzbudzania agresji i w konsekwencji aktów przemocy pomiędzy uczestnikami Festiwalu w trakcie ich rozprowadzania po zakończeniu imprez masowych – mówi szef fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cytowany przez internetowy portal gazety.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony