Partnerzy serwisu:

Na pociąg Chopin do Wiednia bilet kupimy już przez internet [aktualizacja]

Michał Szymajda 06.07.2018 9,1k

Na pociąg Chopin do Wiednia bilet kupimy już przez internet [aktualizacja]
Pociąg Chopin na dworcu w KatowicachFot. SM42.pl, Mateusz Marczak
Poprzez stronę internetową intercity.pl możemy już kupić bilety na międzynarodowy pociąg Chopin z Warszawy i Krakowa do Wiednia. Kiedy przez internet kupimy bilety na inne pociągi wyjeżdżająca poza polską granicę?
Wśród licznych narzekań na sprawność działania portalu intercity.pl należy pochwalić PKP Intercity za wprowadzenie do niego kolejnej sprawności. Od początku lipca za jego pośrednictwem można już kupić bilety na pociąg IC/EN Chopin do Wiednia. Niestety na razie wyłącznie na wagony klasy 2, których w pociągu jest niewiele. [Aktualizacja] PKP Intercity poinformowało, że bilety kupić można także na miejsca do leżenia i sypialne.

– W systemie e-IC w tej chwili technicznie możliwa jest jedynie sprzedaż biletów z cenami globalnymi (IRT - Integrated Reservation Ticket). W związku z tym, że w pociągu Chopin w komunikacji do Austrii wydawane są bilety wg cen IRT możliwe było jego udostępnienie w sprzedaży internetowej – napisała Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Poprzez polski system nie kupimy biletów na 1 klasę pociągu Chopin. Z prostego powodu: pociąg ten nie prowadzi takich wagonów.

Obecnie międzynarodowy bilet przez intercity.pl kupimy na pociągi do Berlina oraz na IC/EN Chopin do Wiednia (system uwzględnia promocje np. Spar Night). Kiedy uruchomiona zostanie sprzedaż przez internet na pozostałe pociągi wyjeżdżające za granicę?

– O możliwości zakupu biletów również według innych taryf, na pozostałe pociągi międzynarodowe spółki, będziemy informować w momencie wdrożenia takiej sprzedaży – poinformowała Agnieszka Serbeńska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony