Partnerzy serwisu:

Na Opolszczyźnie szynobus utknął w zaspie, w Wielkopolsce zamarznięta sieć trakcyjna

Michał Szymajda 20.12.2022 3,5k

Na Opolszczyźnie szynobus utknął w zaspie, w Wielkopolsce zamarznięta sieć trakcyjna
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Trudne warunki atmosferyczne utrudniają ruch pociągów. Trwa odwilż a to nie zawsze dobra informacja dla kolejarzy.
Jak poinformował portal kolejpodsudecka.pl, na odcinku Twardawa-Głogówek, około 3 km od Głogówka, w zaspie utknął rano autobus szynowy SA103-013, który prowadził poranny pociąg spółki Polregio do Nysy. W środku byli pasażerowie. Jak poinformowała nas spółka Polregio, akcja ich ewakuacji zakończyła się sukcesem o godzinie 11:30. Wtedy PKP PLK udało się dotrzeć drezyną do pociągu.

- Służby PLK współpracowały z wszystkimi instytucjami i organami, które mogły pomóc w szybkim wsparciu dla podróżnych – to było priorytetem. Warunki drogowe uniemożliwiały działania w inny sposób niż z wykorzystaniem kolei. Na trasie Nysa – Głogówek pracuje kilkanaście osób pług kolejowy, , odśnieżarka wirnikowa – powiedział rzecznik prasowy PKP PLK, Mirosław Siemieniec.

Inny pociąg, jadący do Kędzierzyna, został zatrzymany w Racławicach Śląskich. Dalej pasażerów miały zawieźć autobusy, ale sytuacja na drogach także nie było dobra. Z kolei pociąg TLK Sudety jadący z Krakowa dotarł tylko do Kędzierzyna i pasażerów przesadzono do autobusów.

W Wielkopolsce mamy do czynienia z innym, poważnym problemem. Odwilż, w połączeniu z opadami marznącego deszczu, spowodowało oblodzenie sieci trakcyjnej. Zatrzymało to m.in. pociąg Kolei Wielkopolskich 77326, który musiał się zatrzymać między Trzemesznem a Mogilnem z uwagi na oblodzenie sieci trakcyjnej. W składzie byli pasażerowie. Problemy z oblodzeniem sieci są także na linii kolejowej nr 3, pod Koninem. Może to wpływać na opóźnienia pociągów kursujących pomiędzy Warszawą a Poznaniem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony