Partnerzy serwisu:

Na odcinku Rzeszów – Zamość zamiast pociągów znów autobusy

Michał Szymajda 28.10.2016 408

Na odcinku Rzeszów – Zamość zamiast pociągów znów autobusy
Na odcinku Rzeszów – Zamość zamiast pociągów znów autobusyFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Pomiędzy Rzeszowem a Zamościem za pociągi PKP Intercity ponownie uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Także latem trudno było uświadczyć pociągi pomiędzy tymi dwoma miastami.
Odcinek między dwoma miastami nie ma szczęścia do regularnego ruchu pociągów. W sierpniu niemal codziennie zamiast pociągu na trasę wyjeżdżał autobus, o czym pasażerowie dowiadywali się w ostatnim momencie. Problem mieli zwłaszcza pasażerowie z rowerami i dużym bagażem podręcznym. Autobusy ZKA wpływały także na dalsze opóźnienia uruchamianego już od Rzeszowa pociągów. W tej sprawie interweniowali w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa nawet posłowie, którzy obawiali się o wygaszanie w ten sposób popytu.

Okazuje się, że PKP Intercity ponownie odwoła pociągi z Rzeszowa do stolicy Roztocza, które chciało uruchomić między 29 października a 1 listopada, a także między 11 a 13 listopada. Jak twierdzi PKP Intercity, nie chodzi tym razem o niską dostępność spalinowych lokomotyw Gama, które przewoźnik kupił od bydgoskiej Pesy.

– W tym wypadku ZKA uruchamiamy ze względu na zamknięcie linii przez PKP PLK z powodu prac torowych. Prosimy naszych pasażerów o wyrozumiałość – poinformowało biuro prasowe PKP Intercity. Rozkład jazdy autobusów na wspomnianym odcinku można znaleźć tutaj.

Na razie nie znamy jeszcze założeń nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia 2016. PKP Intercity poinformuje o tym, jak będzie wyglądał na konferencji prasowej w połowie listopada.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony