Partnerzy serwisu:

Na odcinku Puławy Miasto – Lublin rozpoczynają się zapoznawcze jazdy pociągów

Michał Szymajda 04.12.2019 5,7k

Na odcinku Puławy Miasto – Lublin rozpoczynają się zapoznawcze jazdy pociągów
Fot. jar, rk
PKP PLK zezwoliło na jazdy zapoznawcze maszynistów ze spółek zajmujących się przewozem pasażerów po linii nr 7 na odcinku od Puław do Lublina. Od 15 grudnia na ten odcinek, po dwóch latach i sześciu miesiącach, wrócą pociąg pasażerskie.
– Od piątku 6 grudnia rozpoczną się zapoznawcze jazdy pociągów PKP Intercity oraz Przewozów Regionalnych na odcinku Puławy Miasto – Lublin na linii Warszawa – Lublin. Pociągi służbowe będą przejeżdżały trasę Dęblin – Lublin i Lublin – Dęblin. Od 15 grudnia planowane są już kursy zgodne z dostępnym rozkładem jazdy – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

Od 15 grudnia na odcinku Lublin – Dęblin pojedzie 11 par pociągów PKP Intercity, w tym 7 par w kierunku Warszawy, 1 do Krakowa i 3 w kierunku Wrocławia. Dwa pociągi w kierunku stolicy, co najmniej przez kilka następnych miesięcy wciąż będą kursowały przez Parczew i Łuków.

– Aby przypomnieć o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych na linii Puławy – Lublin, PKP Polskie Linie Kolejowe przekazały do sąsiadujących z trasą urzędów miast i parafii informację skierowaną do mieszkańców. Kolejarze proszą o zachowanie szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych i przejazdach kolejowo-drogowych na linii, na którą wracają pociągi.

Na linii kolejowej znajdują się przejazdy zabezpieczone rogatkami, sygnalizacją świetlną lub znakami. W celu zwrócenia szczególnej uwagi pieszych i kierowców na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych zabezpieczonych znakami ustawiono dodatkowe informacje. Oprócz znaku STOP i krzyża św. Andrzeja są żółte tablice z napisem "UWAGA WZNOWIONO RUCH POCIĄGÓW".

O zaawansowaniu trwających na linii nr 7 prac informujemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony