Partnerzy serwisu:

Na majówkę z PolRegio w Bieszczady i na Roztocze

inf. prasowa 19.04.2017 304

Na majówkę z PolRegio w Bieszczady i na Roztocze
Stacja w ZagórzuFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Wycieczka w Bieszczady? A może spacer po zamojskim rynku? W majowy weekend pociągami PolRegio podróżni będą mogli odwiedzić urokliwe zakątki Polski.
Pociąg relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów będzie kursował podczas długiego majowego weekendu 29, 30 kwietnia i 1 oraz 3 maja. To kolejne, obok pociągu z Rzeszowa do Komańczy, połączenie z malowniczymi Bieszczadami i zarazem wyjątkowa propozycja dla wszystkich planujących majówkowe podróże. Kolejowe wycieczki w Bieszczady warto zaplanować korzystając z systemu promocyjnego oferowanego przez partnerów kampanii KochamKolej.pl, w którym ważny bilet kolejowy jest m.in. kuponem rabatowym uprawniającym do korzystania z upustów oferowanych przez lokalnych gestorów bazy turystycznej oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych.

Warto przypomnieć, że odcinek linii kolejowej Zagórz – Łupków został oddany do użytku 12 listopada 1872 roku i był częścią „Pierwszej Galicyjskiej Kolei Żelaznej”. Pierwotnie była to linia 2-torowa. Po oddaniu do użytku w 1874 roku tunelu granicznego w Łupkowie „Pierwszą Galicyjską Koleją Żelazną” można było podróżować ze Lwowa do Budapesztu. Bilet normalny w relacji Rzeszów – Łupków kosztuje 21,6 zł.

Od 29 kwietnia do 3 maja pociągiem PolRegio z Rzeszowa dojedziemy także do Zamościa. To z kolei doskonała propozycja dla wszystkich miłośników historii i pięknej architektury. Zamość, nazywany jest często „Perłą Renesansu”, „Padwą Północy”, „Miastem Arkad”. Miasto twierdza zostało założone w 1580 roku przez Jan Zamoyskiego i zaprojektowane przez włoskiego architekta Bernardo Mornado. Zamość to przykład wybitnego osiągnięcia późnorenesansowej europejskiej myśli urbanistycznej. Układ urbanistyczny śródmieścia z zespołem ok. 120 zabytków architektury jest zaliczony do zabytków o najwyższej wartości artystyczno-historycznej w skali światowej. Bilet normalny w relacji Rzeszów – Zamość kosztuje 31,2 zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony