Partnerzy serwisu:

Dynamiczna informacja pasażerska na linii Mielec – Dębica. Za pieniądze z KPO

Michał Szymajda 27.03.2023 2,4k

Dynamiczna informacja pasażerska na linii Mielec – Dębica. Za pieniądze z KPO
Stacja Mielec podczas reaktywacji pociągów w 2021 rokuFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Na rynku pojawiają się pierwsze przetargi uruchamiane w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Zanim dostaniemy unijne pieniądze inwestycje będą prefinansowane ze środków krajowych. Jedną z takich inwestycji będzie montaż systemu dynamicznej, elektronicznej informacji pasażerskiej na odcinku linii 25 od Dębicy do Mielca.
PKP Polskie Linie Kolejowe właśnie ogłosiły przetarg dotyczący zabudowy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

– Przedmiotem Zamówienia jest projekt, dostawa i instalacja elementów CSDIP oraz SMW wraz z infrastrukturą techniczną na stacjach i przystankach osobowych: linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska – Dębica, na odcinku Mielec – Dębica – czytamy w specyfikacji. Tablice wskazujące odjazdy pociągów będą na stacjach i przystankach: Mielec, Wojsław, Mielec Południowy, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Kochanówka Pustków, Pustków, Pustynia. Wygra najtańsza oferta, można je składać do 9 maja 2023 roku.

Inwestycja ma zakończyć się maksymalnie w końcu września 2024. Nie wiemy czy wyświetlacze będą działać w soboty i w niedziele, bowiem w te dni między Mielcem a Dębicą prawie nie ma pociągów. Na szczęście zwiększyła się ich liczba w dni powszednie. Ale...

W tej chwili nie da się pojechać z Mielca do Dębicy bez przesiadki na autobusy zastępcze. Budowa przystanku Mielec Południowy zdaniem PKP PLK wymagała przerwy w ruchu na świeżo zmodernizowanej linii. Pociągi mają wrócić 27 kwietnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony