Partnerzy serwisu:

Na jakiej zasadzie Polregio uruchomi majówkowe połączenia nad morze?

Michał Szymajda 18.04.2019 3k

Na jakiej zasadzie Polregio uruchomi majówkowe połączenia nad morze?
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Polregio uruchomi dwie pary specjalnych pociągów na majówkę z Łodzi przez Warszawę nad morze w trybie „połączeń doraźnych”. Zapytaliśmy PKP PLK o definicję takiego trybu.
Komercyjne pociągi Polregio mogłoby uruchomić między Łodzią Kaliską a Gdynią w ramach otwartego dostępu, który UTK przyznał przewoźnikowi na okres od stycznia bieżącego roku do końca roku 2024. O wolny dostęp spółka ubiegała się jednak dla innych terminów (połączenie wakacyjne), innej trasy (przez Łask, Inowrocław, Bydgoszcz i Tczew) oraz innego typu taboru – EN57 po modernizacjach.

Tymczasem podczas ostatniej konferencji prasowej Anna Lenarczyk, wiceprezes Przewozów Regionalnych tłumaczyła, że majówkowe pociągi nie będą uruchamiane w ramach procedury otwartego dostępu, a jako połączenia "doraźne".

Pociągi uruchamiane w okresie tegorocznej majówki przez Przewozy Regionalne na trasie Łódź – Warszawa – Gdynia wprowadzone zostały do rozkładu jazdy pociągów na podstawie wniosku o przydzielenie indywidualnego rozkładu jazdy w ramach wolnej przepustowości. Połączenia będą ogólnodostępne dla wszystkich podróżnych – doprecyzował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, dodając, że PLK zapewniają wszystkim przewoźnikom dostęp do infrastruktury kolejowej na równych i niedyskryminujących zasadach.

Więcej na temat połączenia Polregio można przeczytać tutaj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony