Partnerzy serwisu:

Na Elfy 2 w czeskim Bohuminie jeszcze poczekamy

Michał Szymajda 27.03.2018 5,4k

Na Elfy 2 w czeskim Bohuminie jeszcze poczekamy
fot. Martyn Janduła
Mimo, że Elfy 2 wyprodukowane w Pesie miały zastąpić archaiczne EN57 na trasie z Katowic do Bohumina, nie doszło do takiej zmiany. Dlaczego?
Zakupione przez Koleje Śląskie Elfy 2 to nowa jakość na śląskich torach. Od początku przewoźnik deklarował, że dzięki nowemu taborowi uda się zastąpić EN57 także na odcinku Katowice – Bohumin. Tak się jednak nie stało i stare EN57 wciąż są wątpliwą wizytówką u czeskich sąsiadów (od 24 do 28 marca pociągi od Chałupek do Bohumina zostały zastąpione autobusową komunikacją zastępczą).

– Początkowo w trakcie naszych rozmów strona czeska deklarowała, że nie są potrzebne dodatkowe badania, stąd też zakładaliśmy, że Elfy 2 już od korekty rozkładu jazdy 11 marca będą mogły być zaplanowane również do obsługi połączeń transgranicznych – informuje Magdalena Iwańska, rzecznika Kolei Śląskich. Niestety, stało się inaczej.

Okazało się bowiem, że potrzebne są dodatkowe pomiary wymagające uzgodnień technicznych z czeskim zarządcą infrastruktury, mimo że po stronie czeskiej pociągi Kolei Śląskich pokonują tylko 3,5-kilometrowy odcinek.

– Niestety, aby Elfy 2 mogły wjechać do Czech z pasażerami, musimy czekać na zakończenie tej procedury – poinformowała Iwańska.

Warto przypomnieć, że inny nowy tabor – 5-członowe Impulsy Kolei Dolnośląskich – wjeżdżają już do Czech, do stacji Lichov, Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony