Partnerzy serwisu:

Ruch na CMK przywrócony [aktualizacja]

Jakub Madrjas 02.09.2020 68

Ruch na CMK przywrócony [aktualizacja]
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Dziś o godz. 8.30 na tory Centralnej Magistrali Kolejowej spadł element wiaduktu drogowego, który uszkodził sieć trakcyjną. Ruch kolejowy na szlaku Pilichowice – Olszamowice został wstrzymany – informuje PKP PLK.
Jak podaje zarządca infrastruktury, na miejscu działa zespół techniczny i pociąg sieciowy, który usunie usterkę. PLK wraz z przewoźnikiem organizują zmienioną komunikację dla pasażerów – pociągi kierowane są trasami zmienionymi przez Tomaszów Maz., Koluszki, Częstochowę lub Częstochowę – Koniecpol.

Jak podaje PKP PLK, przewoźnik PKP Intercity uruchamia zastępczą komunikację autobusową na trasie Opoczno Płd. – Włoszczowa Płn. Według informacji "Rynku Kolejowego" odcinek Pilichowice – Olszamowice jest obecnie jednotorowy ze względu na modernizację obiektów infrastruktury kolejowej. Czekamy na szczegółowe informacje w tej sprawie.

Aktualizacja: Przywrócony ruch pociągów na CMK

Jak informuje PKP PLK, przed godz. 13.00 przywrócony został ruch pociągów na Centralnej Magistrali Kolejowej. – Przejazd pociągów wstrzymało uszkodzenie sieci spowodowane przez element, który spadł z wiaduktu drogowego. Pociągi wracają na swoje trasy, sytuacja na torach będzie się normalizować. Czasowo składy były kierowane zmienionymi trasami. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji, zmianach w komunikacji i ewentualnych opóźnieniach pociągów – informuje Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony