Partnerzy serwisu:

Na bilecie PKP Intercity w Kolej Śląskich i Kolejach Dolnośląskich

Przemysław Brych 02.02.2023 5,1k

Na bilecie PKP Intercity w Kolej Śląskich i Kolejach Dolnośląskich
Fot. Przemysław Brych
Wycofanie się od nowego rozkładu jazdy spółki PKP Intercity z obsługi pociągów do Zwardonia oraz Kudowy-Zdroju zaowocowało dość nietypowym, ale wcale nie takim nowym rozwiązaniem. Mianowicie Koleje Śląskie oraz Koleje Dolnośląskie zaczęły honorować bilety PKP Intercity na pokładach swoich pociągów.
Jak informuje Marta Ziemska z Biura Prasowego PKP InterCity, w efekcie zakończenia przez zarządcę infrastruktury remontu linii do Wisły i przywrócenia możliwości ruchu pociągów po długotrwałej przerwie, pociąg IC „Daszyński”, który do grudnia kursował w weekendy na trasie Warszawa – Zwardoń – Warszawa pod nazwą „Beskidy”, skierowany został do Wisły Uzdrowiska.

Zamiast do Zwardonia pociąg jeździ do Wisły

Skierowanie pociągu do Wisły Uzdrowisko spowodowało jednak odcięcie w weekendy od bezpośredniego połączenia do Warszawy nie tylko Żywca, ale także atrakcyjnych turystycznie wsi położonych na malowniczej linii do Zwardonia, takich jak Węgierska Górka, Milówka, Rajcza czy Sól, na co wskazywali podczas analizy nowego rozkładu jazdy nasi czytelnicy.

Nasza rozmówczyni dodaje jednak, że wprowadzono udogodnienie, które ma ułatwić podróżnym, którzy utracili bezpośrednie połączenie na Żywiecczyznę. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów z powiatu żywieckiego, uzgodnione zostało honorowanie biletów PKP Intercity w odpowiednich pociągach Kolei Śląskich w godzinach zastępujących to połączenie – mówi Marta Ziemska. Dodając, że podobne rozwiązanie zostało wprowadzone także na Dolnym Śląsku – wprowadzono honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Kolei Dolnośląskich, na odcinku Wrocław Główny – Kudowa-Zdrój.

W których pociągach wprowadzono honorowanie biletów do Zwardonia?

Podróżni, którzy mają bilet jednorazowy na przejazd ze stacji w Warszawie, Grodziska Mazowieckiego, Opoczna Południe, Włoszczowy Północ do Katowic pociągiem IC 14000/116 Silesia lub bilet odcinkowy ważny w relacji Opoczno Południe / Włoszczowa Północ – Katowice mogą kontynuować bezpłatnie podróż z Katowic do Zwardonia lub do stacji pośrednich pociągiem Kolei Śląskich nr 94123 (odjazd z Katowic o godzinie 8:59).

Podróżni, którzy mają bilet jednorazowy na przejazd z Katowic do stacji w Warszawie pociągiem IC 41002/102 Polonia lub bilet odcinkowy ważny w relacji Katowice – Włoszczowa Północ/ Opoczno Południe mogą przejechać bezpłatnie ze Zwardonia lub ze stacji pośrednich do Katowic pociągiem Kolei Śląskich nr 94130 (odjazd o godzinie 16:52).

W których pociągach wprowadzono honorowanie biletów do Kudowy-Zdroju?

Podróżni, którzy mają bilet jednorazowy lub okresowy ważny na przejazd do Wrocławia Głównego pociągiem TLK 53172/3 Rozewie mogą kontynuować bezpłatnie podróż z Wrocławia Głównego do Kudowy-Zdroju lub do stacji pośrednich pociągami Kolei Dolnośląskich nr 69605/69609 (Wrocław Główny – Kłodzko Miasto, odjazd o godzinie 5:11) i 66203 (Kłodzko Miasto – Kudowa-Zdrój odjazd o godzinie 7:43).
W przypadku opóźnienia pociągu TLK 53172/3 Rozewie podróżni mogą kontynuować podróż na odcinku Wrocław Główny – Kłodzko Miasto pociągiem 69609 (odjazd o godzinie 6:11).

Podróżni, którzy mają bilet jednorazowy lub okresowy ważny na przejazd z Wrocławia Głównego pociągiem TLK 35172/3 Rozewie mogą przejechać bezpłatnie z Kudowy-Zdroju lub ze stacji pośrednich do Wrocławia Głównego pociągiem Kolei Dolnośląskich nr 60126 odjazd z Kudowy-Zdroju o godzinie 20:32.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony