Partnerzy serwisu:

Na Białoruś szybciej o półtorej godziny

Jakub Madrjas 15.11.2017 4,2k

Na Białoruś szybciej o półtorej godziny
Dworzec Mińsk PasażerskiFot. Дмитрий ЛАСЬКО
W nowym rozkładzie jazdy pojawi się pociąg IC Skaryna relacji Warszawa – Brześć, który będzie miał dogodną przesiadkę na dzienny pociąg do Mińska. Dzięki temu podróż skróci się o półtorej godziny.
O nowościach w rozkładzie jazdy PKP Intercity informowaliśmy tutaj. Jedną z nich jest wydłużenie relacji IC Skaryna z Terespola do białoruskiego Brześcia. Dzięki temu PKP IC chwali się, że uruchamia codzienne połączenie w relacji Warszawa – Mińsk – Warszawa. 

Jak wyjaśnia "Rynkowi Kolejowemu" Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity, skład PKP Intercity dojedzie do stacji w Brześciu, natomiast w dalszą trasę pasażerów zabierze pociąg obsługiwany przez Koleje Białoruskie. Z Warszawy skład będzie odjeżdżał o godz 8:50. Pociąg do Mińska dojedzie na godz. 18:49 czasu lokalnego. To duża zmiana – obecnie wyszukiwarka połączeń proponuje odjazd z Warszawy Centralnej o 09:50 i przyjazd dopiero o 21:25 czasu lokalnego. Podróż będzie więc krótsza o około półtorej godziny i potrwa osiem godzin (obecnie różnica czasu między Polską a Białorusią wynosi dwie godziny – nasi sąsiedzi nie zmieniają czasu na letni, przez cały rok obowiązuje czas moskiewski – przyp. JM.). 

W relacji powrotnej pociąg wyruszy o godz. 10:55 (czasu lokalnego, 8:55 czasu polskiego). Do Warszawy podróżni przybędą na godz. 17:20. Niestety, nie znamy jeszcze cen biletów i nie wiemy, gdzie będzie można je kupić. – Prace nad ofertą taryfową na wspomniane połączenie wciąż trwają. O cenach biletów będziemy mogli poinformować w odpowiednim czasie – powiedziała nam rzeczniczka PKP Intercity.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony