Partnerzy serwisu:

Na 5 milionach znaczków pocztowych bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

inf. pras 06.06.2020 27

arrow
arrow
Na 5 milionach znaczków pocztowych bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Na 5 milionach znaczków pocztowych bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Na 5 milionach znaczków pocztowych bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Na 5 milionach znaczków pocztowych bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych
Poczta Polska wprowadziła do obiegu nowy znaczek Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Operator pocztowy emisją 5 milionów znaczków, okolicznościowym datownikiem i kopertami wspiera przesłanie kampanii społecznej PKP Polskie Linie Kolejowe na rzecz ograniczania wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Kampania prowadzona jest już 15 lat.
Już od 30 maja znaczek Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! można nabyć we wszystkich placówkach pocztowych. Jest również limitowana liczba kopert FDC, wydawanych w pierwszym dniu obiegu znaczków oraz okolicznościowy datownik. Poczta Polska nowym znaczkiem przypomina o ważnych społecznie działaniach na rzecz zwiększania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

– Misją Poczty Polskiej jest nie tylko łączyć ludzi poprzez dostarczanie przesyłek, ale także edukować poprzez filatelistykę, szczególnie w kwestiach ważnych społecznie. W 15-lecie kampanii Bezpieczny Przejazd –Szlaban na ryzyko! wydajemy znaczek w wielomilionowym nakładzie, co sprawi, że z tak ważnym przekazem dotrzemy do każdego zakamarka Polski – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

– Od lat wspieramy cenne i ważne inicjatywy społeczne, dlatego z dumą wspieramy tak potrzebną akcję PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rok temu wydaliśmy kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej propagującą tę inicjatywę – dodaje Andrzej Bodziony.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, to prowadzone od 15 lat działania na rzecz ograniczania zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych, przez zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego.

– Bezpieczeństwo jest priorytetem dla PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., a kampania społeczna Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! to ciągłe akcje, które w różnej formie kierujemy do wszystkich grup wiekowych i zawodowych, by ograniczać liczbę zdarzeń na przejazdach. Nowy znaczek Poczty Polskiej poświęcony naszej kampanii zwielokrotni apel o bezpieczeństwo – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Znaczek obiegowy Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko!, wydany jest w 5 milionach sztuk. Na powierzchni o wymiarach 31,25 x 25,5 mm umieszczone są tory oraz biało-czerwony znak, informujący kierowców o zbliżaniu się do przejazdu kolejowo-drogowego. Autor znaczka, Jan Konarzewski wpisał w jego powierzchnię także nazwę kampanii.

Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, to prowadzone od 15 lat cykliczne działania, mające ograniczać zdarzenia na przejazdach kolejowo-drogowych, przez zwiększanie świadomości uczestników ruchu drogowego. W ramach kampanii PLK prowadzą warsztaty dla instruktorów nauki jazdy oraz egzaminatorów WORD, akcje prewencyjne na przejazdach, prelekcje edukacyjne w szkołach i przedszkolach. Są działania w mediach oraz kolportaż materiałów informacyjnych.

Ważną akcja było znakowanie wszystkich przejazdów kolejowo-drogowych żółtymi naklejkami z dodatkowymi informacjami, pozwalającymi na szybką reakcję, szczególnie wówczas, gdy na przejeździe zgaśnie samochód.
O znaczku:
• autor projektu: Jan Konarzewski
• wartość: 30 gr
• nakład: 5 000 000 szt.
• format znaczka: 31,25 x 25,5 mm
• papier: fluorescencyjny
• arkusz sprzedażny: 100 znaczków
• data wprowadzenia do obiegu: 30 maja 2020 r.

Znaczek Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” oraz inne wydawnictwa filatelistyczne Poczty Polskiej można nabyć w placówkach pocztowych i sklepie internetowym.

Więcej informacji na temat kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” oraz realizowanych w jej ramach działań można znaleźć na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony