Partnerzy serwisu:

Myjnia Kolei Mazowieckich z Tłuszcza z wyróżnieniem

Michał Szymajda 25.11.2016 377

Myjnia Kolei Mazowieckich z Tłuszcza z wyróżnieniem
Myjnia Kolei Mazowiecki z Tłuszcza z wyróżnieniemFot. mazovia.pl
W środę, 23 listopada 2016 r., odbyła się gala konkursu "Laur Innowacyjności 2016". Była to już jego VI edycja. Nowoczesna myjnia taboru kolejowego Kolei Mazowieckich, wybudowana przez firmę IDS-BUD S.A., otrzymała wyróżnienie w kategorii Ekologia, geodezja, gospodarka wodna.
Celem Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne “Laur Innowacyjności” jest promocja nowoczesnych produktów, technologii i usług. Wyróżnienie odebrali wspólnie Andrzej Napierski, prezes IDS-BUD SA, oraz Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

– Otrzymanie tak wyjątkowego wyróżnienia jak „Laur Innowacyjności” przez IDS-BUD S.A. to ogromny zaszczyt, który z pewnością zmotywuje naszą firmę do dalszego rozwoju oraz podejmowania nowych wyzwań. Cieszymy się, że nagrodę tę otrzymaliśmy właśnie za wybudowanie Myjni Taboru Kolejowego w Tłuszczu dla Kolei Mazowieckich. Myjnia ta jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, a także przykładem zastosowania najlepszych rozwiązań proekologicznych oraz najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Napieralski.

– Nasza myjnia działa od października 2015 r. Dzięki niej poziom czystości pojazdów spółki znacznie się poprawił. Jako inwestor jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji tego projektu, nie tylko ze względu na to jak bardzo jest nowoczesny, ale także ze względu na świetną współpracę z firmą IDS-BUD S.A. podczas realizacji budowy. Fakt, że firma, która wybudowała dla nas ten obiekt, otrzymała wyróżnienie, jest dla nas powodem do dumy. Serdecznie gratulujemy – dodał Czesław Sulima.

Mycie taboru w myjni w Tłuszczu odbywa się przez całą dobą bez względu na sezon. Myjnia jest budynkiem działającym niezależnie od miejskiego wodociągu i kanalizacji. Obiekt pracuje w oparciu o zamknięty obieg wody zintegrowany z instalacją do neutralizacji ścieków powstałych w procesie mycia. Używane środki chemiczne podlegają biodegradacji. Na wyposażeniu budynku jest również system centralnego odfekalniania i zaopatrzenia składów w wodę. Ponadto kompleks posiada stanowisko do odmrażania taboru czy zabezpieczenia składów przed zamarzaniem.

Obiekt dysponuje własną oczyszczalnią ścieków pracującą w oparciu o procesy mechaniczno-biologiczno-chemiczne. Woda do celów technologicznych pozyskiwana jest ze studni głębinowej i ze zmagazynowanej deszczówki. Myjnia posiada stację uzdatniania wody, która zapewnia redukcję ilości żelaza i manganu. Ponadto na dachu hali zainstalowano kolektory słoneczne umożliwiające podgrzanie wody. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony