Partnerzy serwisu:

Muzeum Kolejnictwa w likwidacji

Michał Szymajda 29.02.2016 1,1k

Muzeum Kolejnictwa w likwidacji
Muzeum Kolejnictwa za kilka lat zmieni siedzibę.Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Od 20 lutego Muzeum Kolejnictwa w Warszawie znajduje się w stanie likwidacji. Proces likwidacji ma zostać zakończony z ostatnim dniem marca.
Stan likwidacji Muzeum Kolejnictwa wynika z postanowień dotyczących przyszłości tej instytucji, w sprawie której dogadali się samorządowcy i PKP SA.

– Na podstawie uchwały Nr 267/127/16 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 19 lutego 2016 r. został powołany likwidator, który będzie kierował procesem likwidacji Muzeum. Proces likwidacji zostanie zakończony do 31 marca 2016 r. – poinformowali przedstawiciele Muzeum. Nie oznacza to uszczuplenia stanu posiadania instytucji.

"Stacja Muzeum" zastąpi Muzeum Kolejnictwa

– Cały majątek nieruchomy i ruchomy zlikwidowanej instytucji przechodzi z dniem 1 kwietnia 2016 r. na własność Województwa Mazowieckiego i docelowo przekazany zostanie nieodpłatnie, zgodnie z zapisami § 8 ust. 3 Warunkowej Umowy o utworzeniu i prowadzeniu samorządowej instytucji kultury pod nazwą „Stacja Muzeum” z dnia 8 maja 2015 r. zawartej pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. na rzecz Stacji Muzeum – informują pracownicy instytucji.

Muzeum otwarte do 20 marca. Co dalej?

Muzeum przy ul. Towarowej w obecnej formie będzie czynne do 20 marca. Czy oznacza to, że ponowne otwarcie będzie możliwe dopiero po wybudowaniu nowej siedziby na Odolanach?

– Od 1 kwietnia 2016 r. majątek Muzeum zostaje przejęty przez nową instytucję pn.: Stacja Muzeum. Instytucja, którą teraz znamy pod nazwą Muzeum Kolejnictwa w Warszawie już przestaje istnieć, a teraz jest w likwidacji. Odnośnie wiedzy jaką posiadam, Muzeum nie będzie zamknięte do czasu budowy nowej siedziby. Od kwietnia będziemy ponownie czynni, ale konkretnego terminu nie potrafię jeszcze podać. Będziemy funkcjonowali jako oddział nowej instytucji, na którą konkurs, dotyczący koncepcji architektonicznej, dopiero trwa – powiedział kierownik działu promocji i marketingu Muzeum Kolejnictwa, Mikołaj Królikowski.

Stacja Muzeum będzie działać już z nowym dyrektorem powołanym przez Urząd Marszałkowski oraz PKP SA. Dotychczasowy pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Kolejnictwa – Cezary Karpiński – nie pracuje już na tym stanowisku. W chwili obecnej jego miejsce zajmuje likwidator powołany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który jest organizatorem Muzeum. Inwentaryzacja zbiorów pod kątem likwidacji jednostki już trwa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony