Partnerzy serwisu:

Mural PKP Intercity na 100-lecie niepodległości na warszawskim Solcu

Michał Szymajda 08.11.2018 2k

Mural PKP Intercity na 100-lecie niepodległości na warszawskim Solcu
Mural PKP Intercity na budynku przy linii średnicowejFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
PKP Intercity odsłoniło swój mural związany ze 100-leciem niepodległości Polski. Można go zobaczyć z okien pociągów przejeżdżających przez warszawską linię średnicową.
Mural zlokalizowano przy ulicy Solec, od strony torów podmiejskich, ale będzie doskonale widoczny z każdego pociągu przejeżdżającego przez wiadukt nad ulicą.

– To kolejny etap podkreślania naszego udziału w obchodach Święta Niepodległości. W podobne grafiki pomalowane są także lokomotywy, które kursują nie tylko po Polsce, lecz np. wjeżdżają do Berlina – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

W budowie grafiki uwzględniono pomysły graficzne pasażerów kolei, którzy przysłali do PKP Intercity swoje rysunkowe propozycje. Na muralu można rozpoznać obiekty charakterystyczne dla kilku dużych polskich miast.

Przez środek efektownie pomalowanego budynku przebiega sprytnie zamaskowana rynna. – Ta na razie nie jest jeszcze jak nasz projekt Hyperloopa – żartował obecny na uroczystości odsłonięcia grafiki Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony