Partnerzy serwisu:

Multiconsult zadba o rewitalizację odcinka Chabówka – Zakopane

inf. pras. 02.12.2018 5,3k

Multiconsult zadba o rewitalizację odcinka Chabówka – Zakopane
fot. Januszk57, lic. CC BY-SA 3,0 Wikimedia commons
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z Multiconsult Polska na zarządzanie i sprawowanie nadzoru nad rewitalizacją linii kolejowej nr 99 Chabówka – Zakopane. Wartość kontraktu to prawie 10,9 mln zł. W wyniku prowadzonych na trasie prac czas przejazdu pociągów między Chabówką a Zakopanem ma się skrócić o pół godziny.
Po zakończeniu inwestycji na przebudowanej linii kolejowej nr 99 pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością 120 km/h, a składy towarowe 80 km/h. Inwestycja obejmuje wymianę ponad 44 km torów, przebudowę 12 przystanków i stacji oraz 107 obiektów inżynieryjnych, w tym 18 mostów i 5 wiaduktów. Ponadto trasa ma zostać wyposażona w nowe urządzenia sterowania ruchem. W zakres prac na linii Chabówka – Zakopane wchodzi także modernizacja 62 skrzyżowań dróg z torami. Co więcej, na 23 przejazdach kolejowo-drogowych, np. w Chabówce, Sieniawie, Nowym Targu i Zakopanem, przewidziane jest zamontowanie dodatkowych urządzeń zabezpieczających.

– Multiconsult Polska pełni rolę inżyniera kontraktu, zgodnie z wytycznymi ujętymi w umowie oraz warunkami kontraktowymi FIDIC. Do obowiązków naszej firmy należy także zarządzanie rzeczowo-finansowe, zarządzenie techniczne oraz nadzór środowiskowy. To kolejna inwestycja kolejowa, w którą jesteśmy zaangażowani. Aktualnie nasz zespół pracuje także przy nadzorze nad rozbudową stacji Idzikowice oraz sprawuje nadzór nad przebudową Dworca Głównego wraz z układem torowym w Gdańsku – wskazuje Przemysław Piłat, Koordynator Projektów w Multiconsult Polska.

Rewitalizacja linii nr 99 Chabówka – Zakopane jest częścią większego projektu „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”, który ma zostać zakończony w 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony