Partnerzy serwisu:

Duża inwestycja PKP Intercity w Przemyślu. Multiconsult opracuje projekt za 5,5 mln zł

inf. pras. 30.04.2020 174

Duża inwestycja PKP Intercity w Przemyślu. Multiconsult opracuje projekt za 5,5 mln zł
Fot. Google Maps
PKP Intercity realizuje przebudowę swojej bocznicy Przemyśl Bakończyce. Wykonawcą dokumentacji projektowej dla tego zadania została firma Multiconsult Polska. Spółka opracuje także materiały przetargowe do postępowania na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Wartość kontraktu to aż 5 501 790 zł.
Projekt PKP Intercity ma na celu zredukowanie czasu potrzebnego na wykonanie obsługi utrzymaniowej taboru. Ma wpłynąć na poprawę przepustowości bocznicy oraz punktualności połączeń́. Zapewni także interoperacyjność infrastruktury na bocznicy. 

Jak podaje Multiconsult, inwestycja zakłada budowę dwóch hal przeglądowo-naprawczych wraz z wyposażeniem, stacji paliw oraz myjni, której realizacja zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Prace na stacji postojowej Przemyśl Bakończyce obejmą także m.in. budowę i przebudowę układu torowego oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym, rozjazdów i innej infrastruktury bocznicy, w tym oświetlenia, zasilania i dróg technologicznych. Powstaną również budynki z przeznaczeniem na cele techniczne i administracyjne. Dla poprawy bezpieczeństwa na terenie bocznicy przewidziana jest instalacja monitoringu.

Do zdań spółki Multiconsult Polska w pierwszym etapie realizacji umowy należeć będzie wykonanie wielowariantowej Koncepcji Programowo – Przestrzennej, mapy do celów projektowych, badań geologicznych i geotechnicznych, a także złożenie wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. W drugim spółka opracuje projekty budowlane i wykonawcze oraz materiały przetargowe. Następnie firma zaangażowana będzie w przygotowanie odpowiedzi na pytania w postępowaniu przetargowym dotyczącym wyboru wykonawcy robót budowlanych. W ostatniej fazie pełniła będzie nadzór autorski.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony