Partnerzy serwisu:

Można kupić bilet na ukraiński pociąg do Chersonia, Mariupola, Doniecka i Symferopola

Michał Szymajda 14.11.2022 1,8k

Można kupić bilet na ukraiński pociąg do Chersonia, Mariupola, Doniecka i Symferopola
Pociąg do Zwycięstwa dojedzie do ChersoniaFot. UZ
Koleje Ukraińskie rozpoczęły akcję sprzedaży biletów kolejowych do właśnie wyzwolonego od Rosjan Chersonia i do innych miast, które wciąż są okupowane przez najeźdźców.
Na biletach, które można kupić przez internet za pośrednictwem strony United24, nie jest wskazana konkretna data przejazdu, będą one jednak ważne na każdy pierwszy pociąg, który zostanie uruchomiony przez Ukrzaliznycię do deokupowanych miast. Tylko w ciągu pierwszych 12 godzin od momentu startu akcji ukraińscy kolejarze sprzedali aż 1000 takich biletów.

Oczywiście, najwięcej biletów sprzedano do Chersonia, który został właśnie oczyszczony przez Ukraińców z wojsk rosyjskich. Już wkrótce ma do niego dojechać specjalny „Pociąg do Zwycięstwa”, w którym zajmą miejsca Ci, którzy kupili bilety. Skład jest specjalnie przygotowany do takich uroczystości – na każdym z wagonów widnieje graffiti przygotowane przez najlepszych ukraińskich artystów. Obrazy są inspirowane ukraińskimi regionami, są na nich sceny związane z obroną państwa.

Przez united24 sprzedawane są bilety nie tylko do Chersonia, gdzie pociąg rzeczywiście ma szansę dojechać w ciągu następnych tygodni. Można kupić bilet również do zajętego od kilku miesięcy Mariupola, a także do Doniecka, Ługańska i Symferopola na Krymie. Ostatnie trzy miasta są okupowane od 2014 przez Rosjan lub prorosyjskich separatystów.

– Bilet można kupić jako symbol wiary w Siły Zbrojne Ukrainy i wykorzystać bezpośrednio po wyzwoleniu. Gdy tylko ruch zostanie przywrócony, kolejarze wyślą wiadomość z datą i miejscem, z którego odbędzie się kurs. Cieszymy się, że możemy rozpocząć ten projekt, wiedząc, że bilety Kijów – Chersoń będą dostępne już niedługo – czytamy w komunikacie.

Bilety są dostępne TUTAJ

Pieniądze z biletów na razie posłużą do tego, by uruchomić autobusy i busy, które połączą deokupowane miasta i miasteczka z najbliższymi węzłami kolejowymi, gdzie już dojeżdża pociąg Kolei Ukraińskich.

Prezes Kolei Ukraińskich jest już w Chersoniu. Pokazał to na filmie, który umieścił na twitterze.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony