Partnerzy serwisu:

Można już kupić jeden bilet na pociąg ŁKA i wąskotorową Kolej Rogowską

inf. pras. 05.07.2021 1,6k

Można już kupić jeden bilet na pociąg ŁKA i wąskotorową Kolej Rogowską
fot. Kolej Rogowska
Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych i Łódzka Kolej Aglomeracyjna podjęły współpracę w celu promocji połączeń kolejowych realizowanych na terenie województwa łódzkiego przez ŁKA oraz FPKW, będącą operatorem na lokalnej linii kolejowej łączącej Rogów z Rawą Mazowiecką i Białą Rawską. W skali kraju to ewenement.
W ramach współpracy, od 1 lipca obowiązuje oferta specjalna „Bilet ŁKA+Kolej Wąskotorowa”, uprawniająca pasażerów do przejazdu na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąsk. – Jeżów.

Oznacza to że można już kupować wspólne bilety na najbliższe pociągi na trasie Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała. Aby ułatwić podróż, godziny odjazdów i przyjazdów pociągów ŁKA i FPKW zostały zintegrowane. Prowadzona przez FPKW Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała realizuje przewozy zabytkowymi pociągami w każdą niedzielę do 3 października na trasie z Rogowa do Jeżowa. Ponadto planowane jest przywrócenie przejazdów dalej do Białej Rawskiej.

Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (10%-20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości. Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

  • za pośrednictwem serwisu Koleo dostępnego na stronie internetowej www.koleo.pl, najpóźniej na 15 minut przed odjazdem pociągu KWRRB, przy zakupie biletu należy dokonać rezerwacji miejsca w pociągu KWRRB;
  • u obsługi w pociągu KWRRB – wyłącznie na przejazd w dniu nabycia, pod warunki dostępności wolnych miejsc;
  • u obsługi pociągu ŁKA – wyłącznie na przejazd w dniu nabycia.
Inicjatywa polega na wprowadzeniu wspólnego łączonego biletu na całą relację obejmująca tor wąski i normalny. Możliwa będzie zatem podróż na jednym bilecie np. od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Jeżów. Ostatnia taka możliwość taryfowa była dostępna na polskiej kolei 20 lat temu, przed wyłączeniem części kolei lokalnych ze struktur PKP. Co ważne na Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała obowiązuje pełny zakres kolejowych ulg ustawowych.

Niezwykle cieszy nas współpraca z Łódzką Koleją Aglomeracyjną – informuje Adam Wawrzyniak, Prezes Zarządu FPKW. Przygotowania zajęły nam bardzo dużo czasu, lecz współpraca naszej organizacji z Łódzką Koleją Aglomeracyjną przy tym przedsięwzięciu układała się świetnie. Dzięki temu od teraz Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała, w pewnym sensie powraca na mapę komunikacji publicznej. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę zarówno z Łódzką Koleją Aglomeracyjną jak i Województwem Łódzkim przy kolejnych przedsięwzięciach w tym zakresie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony