Partnerzy serwisu:

RegioJet Wiedeń – Budapeszt od 9 euro [szczegóły]

Jakub Madrjas 20.07.2020 6,9k

RegioJet Wiedeń – Budapeszt od 9 euro [szczegóły]
fot. Jakub Madrjas
W systemie sprzedaży RegioJet pojawiły się w piątek bilety na pociąg Praga – Budapeszt. Poznaliśmy szczegóły nowej oferty czeskiego przewoźnika.
Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami, czeski RegioJet nie przestaje rozwijać międzynarodowych połączeń kolejowych. W systemie sprzedaży przewoźnika pojawiły się w piątek bilety na połączenie Praga – Budapeszt. Start przewidziany jest od 31 lipca. Cena biletu jest korzystna – wynosi od 399 koron, czyli 67 złotych. Czas przejazdu to 6 godzin 46 minut (samochodem trzeba przejechać ok. 530 kilometrów).

Zaplanowano dwie pary pociągów dziennie (odjazdy z Pragi o godzinie 5:20 i 13:20, z Budapesztu o 15:52 i 7:52). To przedłużenie istniejących połączeń RegioJet Praga – Wiedeń. Trasa wiedzie przez Pardubice, Brno, Breclav, Wiedeń, Mosonmagyaróvár i Győr. Do wyboru są cztery taryfy (Low cost, Standard, Relax, Business). Czekamy na szczegółowe informacje przewoźnika na ten temat.

Przypomnijmy, że od kilku dni połączenie Praga-Rijeka jest uruchamiane codziennie. Więcej na temat planów rozwojowych RegioJet, w tym połączeń do Polski, piszemy tutaj.

Aktualizacja: Szczegóły oferty

Jak poinformował Aleš Ondrůj, rzecznik RegioJet, połączenie rzeczywiście wystartuje od 31 lipca Jak podkreśla przewoźnik, cena biletu (w przeliczeniu) od 16 euro to najtańsza oferta na tej trasie. Podobnie rzecz ma się z biletami z Brna i Wiednia do Budapesztu &ndsh; ich ceny zaczynają się od 9 euro. RegioJet dodaje, że połączenie umożliwia odwiedzenie popularnych uzdrowisk w Mosonmagyaróvár i Győr.

Jak już pisaliśmy, nowa oferta to przedłużenie wznowionych już pociągów na trasie Praga – Wiedeń, gdzie codziennie kursują 4 połączenia kolejowe w każdym kierunku. RegioJet będzie współpracował z Westbahn w Austrii i Continental Railway Solution na Węgrzech przy obsłudze pociągów na nowej linii. Od grudnia do Budapesztu ma zostać przedłużony trzeci pociąg.

– Wchodzimy na kolejną trasę z naszą wizją znacznego obniżenia kosztów podróży pociągiem dla pasażerów i zaoferowania jak najszerszego zakresu naszych usług – mówi Ivana Kašická, dyrektor RegioJet cytowana w komunikacie. – Zaoferujemy teraz pasażerom również nasze połączenia kolejowe między Wiedniem a Budapesztem, w cenach od 9 euro, aby umożliwić im inną wygodną alternatywę dla absurdalnie drogich połączeń państwowych operatorów. Teraz każdego stać na podróż pociągiem między Pragą a Wiedniem i Budapesztem – podkreśliła.

W ramach ceny biletu pasażerowie mogą liczyć na bezpłatną rezerwację miejsc, bezpłatne połączenie z Internetem i prasę.  Na nowej linii budapeszteńskiej RegioJet zaoferuje pełną gamę usług pokładowych w czterech klasach – Standard, Low-cost, Relax i Business. W każdym pociągu dostępny będzie wagon Astra z indywidualnymi ekranami na każdym z miejsc z możliwością oglądania filmów, słuchania muzyki itd.

W klasach Standard, Relax i Business pasażerowie mają do dyspozycji bezpłatną kawę i wodę butelkowaną oraz możliwość zamówienia dodatkowych przekąsek w obniżonych cenach. W klasie Low-cost pasażerowie mogą również zamówić przekąski – za pośrednictwem systemu zamówień online z dostawą przekąsek na siedzeniu – informuje RegioJet.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony